ورزشی

با اعلام حجت الاسلام والمسلمین علی احدی؛ ۲۹۰ پروژه ورزشی در دهه مبارک فجر در سراسر کشورافتتاح می شود

 با اعلام حجت الاسلام والمسلمین علی احدی؛ 290 پروژه ورزشی در دهه مبارک فجر در سراسر کشورافتتاح  می شود

مدیرکل دفتر فرهنگی وزارت ورزش و جوانان از افتتاح ۲۹۰ پروژه ورزشی در کشور در ایام مبارک فجر خبر داد و افزود : وزارت ورزش و جوانان ۱۸۷ پروژه ورزشی و با فاصله کوتاهی از دهه مبارک ۱۰۳ پروژه ورزشی دیگر را جهت خدمت رسانی به مردم و جامعه ورزش دوست افتتاح خواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری patc، حجت الاسلام والمسلمین علی احدی   با اشاره به برنامه های گسترده وزارت ورزش و جوانان در ایام دهه مبارک فجر گفت: خوشبختانه جامعه ورزش و ورزشکاران در تمام عرصه های فرهنگی فعال بوده و همچنین وزارت ورزش و جوانان نیز به مناسبت دهه مبارک فجربرنامه های بسیاری در حوزه ورزش، بانوان، جوانان و افتتاح چندین پروژه عمرانی را در دستور کار قرار داده است.

وی ضمن اشاره به افتتاح ۲۹۰ پروژه ورزشی در کشور در ایام مبارک فجر گفت: وزارت ورزش و جوانان در دهه مبارک فجر ۱۸۷ پروژه و با فاصله کوتاهی از دهه مبارک ۱۰۳ پروژه ورزشی دیگر را جهت خدمت رسانی به مردم و جامعه ورزش دوست افتتاح خواهد کرد.

حجت الاسلام والمسلمین علی احدی افزود: همچنین مسابقات بین المللی جام فجر بدمینتون از جمله برنامه های ورزشی ایام مبارک فجر است که از امروز به مدت ۵ روز با حضور ۲۹ کشور در سالن افراسیابی شهید شیرودی برگزار میشود.

همچنین مدیرکل دفتر فرهنگی وزارت ورزش و جوانان در خصوص برنامه های فرهنگی ویژه این ایام گفت: دیدار و تجلیل از مادران شهدا، غبارروبی مزار شهدا، زدن زنگ تمامی زورخانه ها در ۱۲ بهمن ماه، تربیت مربی فرهنگی در استان ها، برگزاری مسابقات پهلوانی با همکاری فدراسیون پهلوانی و اهدای بازوبند پهلوانی به پهلوان مسابقات از برنامه های فرهنگی وزارت ورزش و جوانان در دهه مبارک فجر است.

در ادامه مدیرکل دفتر فرهنگی وزارت ورزش و جوانان اظهار داشت: تا نوروز نیز میزبان ۹۰ کشور در برنامه های نوروزگاه، بدمینتون و کبدی هستیم، همچنین مسابقات دا و دختران آفتاب ایران از جمله مسابقاتی است که با همکاری حوزه بانوان ویژه دختران روستایی در راستای استعدادیابی در ورزش قهرمانی برگزار خواهد شد.

همچنین احدی به فعالیت های صورت گرفته در حوزه ورزش همگانی در راستای افزایش سلامت، شور و نشاط اجتماعی دردهه مبارک فجراشاره کرد و گفت: وزارت ورزش و جوانان در این ایام به مدت ۲ ماه به دختران محصل روستایی در مدارس شبانه آموزش های لازم را در حوزه ورزش همگانی و مربیگری می دهد که دختران بتوانند پس گذراندن دوران آموزشی بعنوان مربیان ورزشی به روستا بازگردند.

وی در پایان تاکید کرد: انتظار می رود فدراسیون ها و باشگاه های لیگ برتری که عنوان دار باشگاه فرهنگی ورزشی هستند، در اجرای برنامه های فرهنگی فعال باشند و همچنین وزارت ورزش و جوانان نیز در این راستا طی ابلاغیه ای از فدراسیون های ورزشی درخواست ارتقا جایگاه کمیته فرهنگی فدراسیون ها را داشته است.

 انتهای پیام // 

 


آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

دکمه بازگشت به بالا