استان ها

برای ایجاد اشتغال پایدار، سهم لرستان از محل اعتبارات تبصره ۱۶ و ۱۸ خوب دیده شود

patc/ لرستان معاون استاندار لرستان گفت: برای ایجاد اشتغال پایدار باید سهم استان در اعتبارات تبصره های 16 و 18 دیده شود.

سیروس ابراهیمی در مراسم افتتاح فاز اول کارخانه شیرخشک بروجرد گفت: مشکل ما در لرستان مشکل اقتصادی است و شما به عنوان وزیر تعاون یکی از وزرای اصلی اقتصادی و نظریه پردازان این کشور هستید.

وی ادامه داد: نگاه لرستان به وزارت دولت و تعاون، کار و رفاه اجتماعی است.

همه با هم کنار بیاییم تا بتوانیم لرستان آباد را داشته باشیم

این مقام مسئول افزود: لرستان استانی با 30 هزار کیلومتر مربع وسعت، 800 هزار هکتار زمین زراعی خوب، 11 میلیون کیلومتر مکعب آب روان، آب و هوای خوب، 2 میلیون هکتار جنگل و مرتع و ده ها ظرفیت ناشناخته دیگر است. گفت: سوال اینجاست که چرا نمی توانیم این استان را به خوبی اداره کنیم و برای یک میلیون و 800 هزار نفر لرستان زندگی ایجاد کنیم؛ البته این سوال تنها بر عهده دولت نیست، بلکه مردم و دولت باید کنار هم بیایند و همه باید تلاش کنیم. با هم مصمم تلاش کنید تا بتوانیم لرستان آباد را داشته باشیم.

ابراهیمی گفت: البته امیدوارم استان توسعه پیدا کند، روزی می رسد که کشور از بیکاری، محرومیت، توسعه کمتر و محرومیت صحبت نکند، با وجود اینکه نرخ بیکاری در لرستان در حال حاضر 15 درصد است که این رقم بالاست. باید مراقب اعداد بود.” بله.

وزارت تعاون در سال 1401 بیش از 39000 شغل برای لرستان ایجاد کرد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری لرستان با بیان اینکه در سال 1401 وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی بیش از 39 هزار شغل برای لرستان در نظر گرفت که رقم بسیار بالایی است، افزود: این تعداد 7 برابر ایلام است. و 2 برابر استان یزد، استان مرکزی، استان همدان و … و تحقق آن مستلزم تهیه تجهیزات و امکانات می باشد.

وی در گفتگو با وزیر تعاون گفت: برای دستیابی به این همه شغل در استان نیازمند اصلاح سیاستگذاری شما هستیم؛ در شناسایی رشته های شغلی، معافیت های مالیاتی، افزایش سهم اعتبار کارورزی، تعیین محل اجرای این برنامه ها. از جمله تسهیلاتی به مناطق صنعتی اطراف روستاها، کاهش بیمه سهم کارفرمایان و … داده می شود.

ابراهیمی افزود: سهم کارفرمایان 23 درصد است و در استان هایی مانند لرستان سهم بسیار بالایی است؛ برای استان های کمتر توسعه یافته باید در این زمینه برنامه ریزی شود.

برگرفته از یادداشت های 16 و 18 لرستان

معاون امور اقتصادی لرستان خطاب به وزیر تعاون ادامه داد: از اعتبارات تبصره های 16 و 18 باید بتوان سهم استان را به خوبی مشاهده کرد، اگر می خواهید تا پایان سال 1401 گزارش خوبی به شما ارائه شود، به ویژه از ابتدای سال با نوت 18 باید به ما کمک کنید.

وی گفت: تعاون، کار و رفاه اجتماعی در مجموعه لرستان (فارسی دورود، لوله و الیاف بهراد، چدن دورود، تجهیزات و امکانات قدیمی سیمان دورود، دامداری الیگودرز با ظرفیت تولید پایین، ظرفیت باغبانی پایین دلفان، فاز شروع نشده سیمان دورود. عملیات اجرایی چهارم، لاستیک سازی بارز الیگودرز، دهکده توریستی صد حوضیان و…) نیمه تعطیل یا تعطیل، برخی شروع نشده، برخی کم ظرفیت و… هستند. به این موارد دستور شمارش و کمک بدهید.

ابراهیمی افزود: پیش بینی می شود واحدهای دارویی مانند اکسیر، زاگرس فارمد بروجرد با توجه به جایگاه و بازار لازم برای محصولات خود رشد کنند و اگر سرمایه گذاری در توسعه این واحدها انجام شود، اشتغال پایدار و رشد اقتصادی را به همراه خواهد داشت. علاوه بر ارز، رفاه.» کلانشهر منطقه ای و ملی.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری لرستان: هلدینگ موظف شد پس از تعطیلات نوروزی چند روزی در لرستان بماند تا ظرفیت و پتانسیل استان را ببیند زیرا لرستان دارای هلدینگ های فوق العاده ای در وزارت کار استانی است.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا