عمومی

برای برنامه دفاعی خود از کسی اجازه نمی‌گیریم

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی patc،
سعید خطیب زاد امشب (جمعه) گفت: جمهوری اسلامی ایران ضمن رد مواضع مداخله جویانه وزارت خارجه انگلیس در قبال توان دفاعی ملی خود، مطابق با نیازهای دفاعی ملی خود در چارچوب قوانین و مقررات بین المللی عمل می کند و به همین دلیل نمی باشد. فقط همین مواضع و اظهارات است که مداخله در امور داخلی ایران تلقی می شود، اما نشان دهنده ادامه سیاست یک خانه-دو-گاز لندن است.

سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان افزود: این کشور در رقابت بی‌پایان برای فروش مخرب‌ترین سلاح‌ها به غرب آسیا و دیگر مناطق بحران‌زده جهان، قراردادهای نظامی مانند OCA را منعقد کرده و به شدت در حال مقابله با آن است. ایران نسبت به تمرینات نظامی منظم ابراز نگرانی کرده است.

سخنگوی وزارت امور خارجه تاکید کرد: برنامه هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران کاملاً صلح‌آمیز است، هزاران ساعت بازرسی و گزارش‌های متعدد آژانس بین‌المللی انرژی اتمی این را ثابت کرده است، ایران برنامه‌ای برای استفاده نظامی ندارد، می‌خواهد. تا برنامه موشکی برای آن طراحی کند. انرژی هسته ای.» آرام آرام

دیپلمات ارشد کشورمان گفت: انگلیس بهتر از هر جای دیگری می داند که برنامه موشکی ایران ربطی به قطعنامه 2231 شورای امنیت و مقررات آن ندارد.

وی افزود: این انگلیس بود که در واقع قطعنامه 2231 را با تفسیر مفاد آن نقض کرد.

سعید خطیب زاد تلاش مقامات انگلیسی برای تحریک تهدیدات ایران در منطقه را محکوم کرد و گفت: عوامل تشدید کننده بی ثباتی و ناامنی در منطقه از جمله فاجعه انسانی در یمن، اشتهای سیری ناپذیر انگلیس و سایر کشورهای اروپایی است. برای پیشروی به برخی از کشورهای منطقه، کاملاً آگاه باشید که استفاده از این تسلیحات ناقض قوانین بین‌المللی به‌ویژه حقوق بشردوستانه است؛ بنابراین از نظر مردم مظلوم منطقه و جامعه جهانی، آنها باید مسئول افزایش بی ثباتی و ناامنی در منطقه باشند.

سخنگوی وزارت امور خارجه در پایان تاکید کرد: طرح دفاعی جمهوری اسلامی ایران نه مورد تایید و نه مورد مذاکره قرار گرفته است.

وزارت خارجه آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرد: استفاده ایران از موشک‌های بالستیک در آزمایشی که امروز تایید شد را محکوم می‌کنیم.

وزارت امور خارجه انگلیس اعلام کرد: این پرتاب‌ها آشکارا ناقض قطعنامه 2231 شورای امنیت سازمان ملل است که از ایران می‌خواهد هیچ گونه فعالیتی در رابطه با موشک‌های بالستیک با قابلیت حمل سلاح هسته‌ای از جمله استفاده از فناوری موشک‌های بالستیک برای پرتاب انجام ندهد. موشک.» نه. “

دکمه بازگشت به بالا