عمومی

برخی در نبود نظارت میلیارد‌ها میلیارد ثروت کسب کردند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی patc،
به گزارش مرکز رسانه قوه قضائیه، حجت الاسلام و المسلمین غلامحسین محسنی اژه ای در آخرین جلسه شب گذشته (سه شنبه) حجت الاسلام حسن درویشیان رئیس سابق بازرسی کل قوه قضائیه حضور یافت و ابراز امیدواری کرد که وی در سمت جدید خود باشد. بازرس رئیس جمهور گفت: با عنایت به تلاش های دولت سیزدهم برای تقویت بازرسی های ویژه رئیس جمهور، امیدواریم با وجود حجت الاسلام داوی شیعی، شاهد فساد در مبدا و کاهش ورود پرونده ها به قوه قضائیه باشیم. an در این موقعیت قرار دارد.

وی افزود: می دانیم که مزیت او این است که چون در سازمان بازرسی کل کشور کار کرده است، گلوگاه ها و ریشه های فساد و بیشتر تجهیزاتی را که در آن فساد اتفاق می افتد، می شناسد.

رئیس قوه قضائیه گفت: انتظار می رود آقای درویسیان با در نظر گرفتن تجربه و تخصص خود در دولت، مشکلاتی را که در قوه قضائیه به دنبال آن هستیم بررسی کند و گلوگاه فساد و بیماری زایی اقتصاد را مسدود کند. و اقتصاد. فساد اداری، برای مبارزه با رانت خواری.”

مصادیق فسادی که با تغییر کاربری و از این طریق به بیت المال خسارت وارد کرد

رئیس قوه قضائیه در این جلسه با تاکید بر رفع ریشه ها و گلوگاه های فساد دولتی، یکی از این منابع مهم فساد را «زمین» خواند و اظهار داشت: دستگاه اداری به بهانه های مختلف برای مکان یابی و دستیابی به آن استفاده می کند. آن را به دیگران واگذار کنید تا استفاده از آن را تغییر دهند.

بدون نظارت بر ارز ترجیحی، برخی از مردم میلیاردها دلار سود به دست آوردند

رئیس قوه قضائیه نیز در این نشست گفت: ارزهای ترجیحی و غیر ترجیحی یکی دیگر از عوامل فساد هستند.

محسنی اژه ای در پاسخ به نحوه توزیع ارز ترجیحی و نظارت بر نحوه توزیع ارز و نحوه استفاده از آن گفت: برخی افراد بدون نظارت به همین شکل میلیاردها دلار به دست آورده اند، شاهد زندگی در فقر هستیم، حاشیه نشینی.

گلوگاه فساد؛ استفاده از تسهیلات بانکی برای خرید زمین و سکه برای تولید و کسب سودهای کلان!

رئیس قوه قضائیه تصریح کرد: «راحتی بانک»؛ این هم یکی دیگر از عوامل فساد است.

محسنی اژه ای گفت: بانک بیش از 100 میلیارد یوان بدهکار است و تعداد افرادی که برای آنها پرونده باز کرده اند محدود است اما همین تعداد باعث اخلال در نظام بانکی شده است. عده ای به بهانه های مختلف از جمله سرمایه گذاری به تسهیلات بانکی دست یافته اند اما در محل خود از این تسهیلات استفاده نکرده اند که اگر این مشکل به صورت اساسی حل نشود اقدامات قانونی باطل می شود.

دکمه بازگشت به بالا