عمومی

بررسی حقوقی آخرین راه استقلال برای کسب جام طلایی از سازمان لیگ

استقلالی ها فرهاد مجیدی سه هفته مانده به پایان لیگ بیست و یکم تمام رکوردهای یک فصل را شکست و عنوان قهرمانی خود را در این رقابت ها به ثبت رساند. مهمترین رکورد استقلال در 29 بازی اخیر، رکورد بدون باخت است. آنها با 19 برد و 10 تساوی تا به اینجای کار، اکنون این شانس را دارند که به اولین تیم تاریخ لیگ برتر تبدیل شوند که در آخرین بازی لیگ خود بدون شکست مقابل نفت سلیمان شکست نخورده است.

حالا که شانس ها تقویت شده، احتمال وقوع آن زیاد است و هواداران باشگاه استقلال خواستار اهدای جام طلا به این تیم شده اند. جام طلایی بر اساس اتفاقی است که برای آرسنال در فصل 04-2004 لیگ برتر رخ داد، زمانی که این تیم انتظارات خود را برآورده کرد و به جای جام نقره ای سنتی، جام طلا را به دست آورد.

حجت الله بهمنی، مدیر روابط عمومی سازمان لیگ در واکنش به این موضوع گفت که نمی توان چنین جامی را به استقلال اهدا کرد زیرا جام طلا جامی ارائه نمی کند. بهمنی درست می گوید که در قانون 48 قوانین مسابقات فقط به اهدای جام، مدال و عناوین به تیم برنده اشاره شده است نه قهرمانان شکست ناپذیر و جام طلا. اما در همین آیین نامه و به موجب ماده 56 موارد احتیاطی ذکر شده است که در آیین نامه ذکر نشده است.

در این ماده آمده است: «این آیین‌نامه پیش‌بینی نمی‌کند یا وقوع شرایطی که در این آیین‌نامه پیش‌بینی نشده است، باید توسط فدراسیون به هیئت‌مدیره فدراسیون و طبق قوانین و مقررات ارائه شود. فیفا و رئیس کنفدراسیون فوتبال آسیا. “فوتبال ایران قطعی می شود، این تصمیم قطعی است و قابل تردید نیست. “

از این رو باشگاه استقلال می تواند از سازمان لیگ بخواهد تا موضوع جام طلا را در هیات مدیره سازمان مطرح کند تا امکان اهدای این جام ویژه به قهرمان این فصل فوتبال ایران فراهم شود. یک مکان البته شرط لازم برای نباختن استقلال در بازی هفته گذشته است. این بازی اکنون لغو شده است، چند بازی در هفته بیست و نهم و اردوی تیم ملی فوتبال به دلیل زمان نامشخص لغو شده است.

254 251

دکمه بازگشت به بالا