فرهنگ و هنر

برنامه‌های «پنجمین اجلاسیه آستان‌های مقدس و بقاع متبرکه ایران اسلامی» تشریح شد

نماینده حضرت عبدالعظیم (ع) در مجلس الحرام و معاون هماهنگ کننده بارگاه ملکوتی و اداره توسعه اوقاف به تشریح طرح «پنجمین همایش سرزمین مقدس ایران اسلامی و پنجمین همایش سرزمین مقدس» پرداختند.

به گزارش patc، روابط عمومی حضرت عبدالعظیم (ع) در نشست خبری با تشریح طرح پنجمین کنفرانس جهانی صلح، حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) معاون هماهنگی امور عمرانی صندوق موقوفات و توسعه اراضی مقدسه. آستان مقدس و سرزمین مقدس ایران اسلامی» گفته می شود ایده برگزاری اجلاس عتب در سال های گذشته مورد بحث و بررسی متولیان آستان مقدس بوده و اهل بیت علیهم السلام از این طریق ایده آل هایی را ارائه می دهند. خدمات رسانی به زائران از طریق تفکر و توسعه و نیز ارتقای امور فرهنگی، مدنی و اجتماعی در مکان های مناسب برای رسیدگی مناسب.

وی افزود: با تلاش آیت الله رئیسی اولین اجلاس مشترک جهان اسلام در مشهد مقدس در سال 1395 برای توسعه به لطف خداوند برگزار شد که این جلسه مشکلات ناشی از بیماری را گرفت و مورد استقبال قرار گرفت. کرونا، این دیدارها با حضور حافظان عتبات عالیات و مقدسات اسلامی – ایرانی ادامه دارد.

علی اکبریان گفت: تاکنون این جلسات به صورت منظم در چهار جلسه برگزار شده است. حضرت معصومه (س)، آیت الله کلانتری، حضرت احمدبن موسی الکاظم (ع) (شاهچراغ)، حجت الاسلام والمسلمین نواب نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت و سرپرستان حجاج ایرانی حجت الاسلام والمسلمین خموره و خامو الدین خامنه ای. المسلمین رحیم، رئیس سازمان انفاق و امور خیریه روز چهارشنبه ۲۴ آذر ماه حرم حضرت عبدالعظیم (ع) را در هتل کرامت برگزار می کند.

نماینده آستان مقدس در مجلس شورای اسلامی افزود: تاکنون طرح‌های جامع و کاربردی و پروژه‌های مشترک پس از این جلسات بررسی شده است. هفت کارگروه تخصصی، فنی مهندسی، آموزش و پژوهش، ارشاد و امور خانواده، حقوق. و گروه های امنیتی، اهدایی و مالی و مددکاری اجتماعی و فضای مجازی برای استفاده بهینه از توانمندی های مختلف جامعه ایجاد شده است.

وی ادامه داد: در اجلاس ایتب، آستان مقدس به منظور خدمت رسانی مناسب به زائران آل الله (صلوات الله علیه و آله و سلم) جهت بهره مندی از آستانه ویژه یکدیگر، زمینه برگزاری جلسه مشترک فراهم شده است. حضرت عبدالعظیم (ع) با توجه به اینکه مرکز پزشکی دارالشفاء با خدمات پزشکی عالی در معابد کشور وجود دارد، خاطرنشان کردند که به عنوان کلاس آداب، پزشکان این مرکز می آیند. وی با مراجعه به مرکز درمانی حضرت شاهچراغ (ع) تجربیات ارزشمند خود را در اختیار پزشکان و کارشناسان مرکز قرار داد.

علی اکبریان گفت: با توجه به پیشرفت مستمر در این زمینه، استفاده از ابزارهای رسانه ای و شبکه های اجتماعی برای معرفی دانش و توانمندی های موجود و مضامین مراکز مشاوره تخصصی سرزمین مقدس که در حال حاضر در تمامی اماکن متبرکه مستقر هستند و طرح ملی است. «من قرآن را دوست دارم» هدف نهضت جهانی قرآن در کشور همواره یکی از موضوعات مهم مطرح ایران اسلامی بوده است.

نماینده ستاد هماهنگی و توسعه صندوق موقوفات حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی ایران در دوران شیوع بیماری کووید 19 هماهنگی بسیار خوبی با این ایام داشته و در عین حال امکان زیارت را نیز فراهم کرده است. و استفاده کنید. فضای معنوی و بالاترین سطح توافقات بهداشتی در ساحت مقدس زائران رعایت شده است و از این طریق در طرح مشترک یوتاب، طرح توزیع اقلام بهداشتی و بسته های معیشتی بین خانواده های کم درآمد مبتلا به بیماری عروق کرونا ویروس در مناطق فقیرنشین در «اجرای مواسات» در چارچوب طرح اجرا شده است.

نماینده آستان مقدس مجمع القدس در پایان این دیدار گفت: با پیگیری های مجلس اتاباد در نظر داریم در آینده نزدیک با رهبر فرزانه انقلاب اسلامی دیدار و از رهنمودهای ایشان بهره مند شویم. “

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا