بین الملل

برنامه ارتش آلمان برای افزایش حضورش در منطقه “هند-اقیانوسیه”

به گزارش خبرگزاری دویچه وله، همزمان با ادامه جنگ در اوکراین، نزدیک به آلمان، ارتش آلمان در حال افزایش حضور نظامی خود در منطقه هند و اقیانوسیه است.

به گزارش اسنر، خبرگزاری دوی دبلیو در گزارشی نوشت، اما در عین حال، برلین به دنبال همکاری با استرالیا “با شرکای همسان برای خودش” است.

به عنوان مثال، جنگ اروپا، مشکلات و کمبودهای ارتش آلمان را برجسته کرد که افسران ارشد آن شروع به شکایت کردند که تجهیزات مؤثر ارتش به شدت کاهش یافته است. در همین حال، ناو لوفت وافه در آن سوی جهان، در استرالیا، در تمرینات نظامی شرکت می کند و شش فروند یوروفایتر را اعزام می کند.

حدود 250 سرباز آلمانی در این رزمایش شرکت کردند. علاوه بر جنگنده های فوق، 4 فروند هواپیمای ترابری آلمان و 3 تانکر هوایی تازه خریداری شده نیز به همراه 100 تن تجهیزات به داروین شمال استرالیا ارسال شده است.

یکی از اهداف مشارکت Luftwaffe این بود که نشان دهد که Luftwaffe توانایی عملیاتی خود را حفظ می کند و می تواند به سرعت حتی در اقیانوس هند و اقیانوس آرام مستقر شود.

در اواسط ماه اوت، جت‌های جنگنده و هواپیماهای تدارکاتی برای رزمایش Fast Pacific 2022 توقف کوتاهی در سنگاپور داشتند. در اصطلاح نظامی، چنین عملیاتی به عنوان «قابلیت های استقرار استراتژیک» توصیف می شود.

حدود 2500 پرسنل نظامی و 100 هواپیما از سراسر جهان در این رزمایش نظامی موسوم به “Pitch Black” که از 19 آگوست تا 8 سپتامبر در منطقه شمالی استرالیا برگزار می شود، شرکت خواهند کرد. بر اساس مصاحبه رویترز با یک افسر ارشد ارتش آلمان در اواخر ماه اوت، آلمان همچنین قصد دارد سال آینده در یک سری تمرینات نظامی در استرالیا شرکت کند، از جمله این بار با نیروهای زمینی.

ابرهارد زورن، بازرس کل ارتش آلمان، درباره بازگشت نیروی دریایی آلمان توضیح داد: “ما نمی خواهیم با حضور خود کسی را آزار دهیم، بلکه می خواهیم پیامی را به شرکای همسان با ارزش خود ارسال کنیم. سیگنال واضح همبستگی.” با ناوگان کامل زورن به سمت اقیانوس هند و اقیانوس آرام حرکت کرد.

به گزارش دویچه وله، ارتش کنونی آلمان، که در واقع در سال 1955 در آلمان غربی تأسیس شد، با اعزام نیرو به استرالیا – و نه فقط از نظر جغرافیایی- راه طولانی را طی کرده است. در دهه‌های پس از جنگ جهانی دوم، ارتش آلمان تنها بر دفاع متمرکز بود. ماموریت اصلی آن بازدارندگی است. تا زمان اتحاد مجدد آلمان شرقی و غربی در سال 1990، پرده آهنین بین شرق و غرب از مرکز آلمان عبور می کرد و هر دو طرف به شدت مسلح بودند.

پس از ماه ها بحث سیاسی شدید، نیروهای آلمانی در سال 1999 به عنوان یک حافظ صلح وارد جنگ کوزوو شدند. سپس در سال 2004، نیروهای آلمانی عملیات خود را در افغانستان آغاز کردند، زمانی که پیتر استریک وزیر دفاع وقت آلمان به آلمانی ها گفت که اکنون منافع امنیتی کشورش در کوه های هندوکش افغانستان محافظت می شود. .

و اکنون، ارتش آلمان، موسوم به Bundeswehr، عملیات خود را در منطقه هند و اقیانوس آرام آغاز کرده است؛ این منطقه در سال های اخیر کانون بحث درباره سیاست امنیتی بوده است. بنابراین، هر چیزی بین سواحل شرقی آفریقا و سواحل غربی قاره آمریکا به عنوان یک منطقه استراتژیک مرتبط در نظر گرفته می شود. در مرکز این منطقه عظیم چین قرار دارد.

بواس لیبرهر، کارشناس مرکز مطالعات امنیتی زوریخ، به دویچه وله گفت: «مفهوم هند و اقیانوسیه به شدت در مورد چین در حال ظهور، چینی قدرتمندتر است که این تصمیمات قبلی در منطقه را زیر و رو کرده است. از سوی دیگر، نقش رهبری آمریکا در گذشته اکنون مملو از عدم اطمینان است.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا