عمومی

برگزاری جشنواره استانی موسیقی فجر در تبریز – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، علی محرمی روز یکشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: استان آذربایجان شرقی در عرصه فرهنگ و هنر به ویژه در عرصه موسیقی ظرفیت های بالایی دارد که حضور اقوام مختلف بر گستردگی و تنوع موسیقایی آن افزوده است. : ایجاد نشاط عمومی برای حفظ و اشاعه فرهنگ صحیح موسیقی از وظایف و سیاست های انجمن موسیقی آذربایجان شرقی است که در این جشنواره به آن پرداخته می شود.

وی اعلام کرد: ستاد جشنواره با صدور این فراخوان صمیمانه از تمامی گروه ها و هنرمندان فعال در عرصه نمایش های صحنه ای استان دعوت می کند تا در صورت تمایل با مطالعه دقیق فراخوان و ارسال آثار و مستندات خود در این رویداد شرکت کنند.

معاون اداره ادبیات، هنر و فیلم اداره کل گفت: آخرین مهلت دریافت گروه تا 30 دی ماه، جدول زمانی قابل اجرا گروهی 5 بهمن ماه و زمان پخش برنامه 20 الی 26 بهمن ماه اعلام شده است. ، 1400.

وی گفت: علاقه مندان می توانند با ارائه مدارک زیر در جشنواره موسیقی استانی فجر شرکت کنند.

نمونه تصویری کار را در DVD ارائه دهید

برای شرکت در جشنواره فرم درخواست را پر کنید.

متن شعر یا کلمه چاپ می شود.

وی خاطرنشان کرد: کلیه مدارک باید در زمان مقرر توسط سرپرست گروه تحویل داده شود و تنها در دفتر انجمن موسیقی آذربایجان شرقی و یا اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی قابل دسترسی است.

معاون امور هنری و سینمایی آذربایجان شرقی با بیان اینکه آیین نامه جشنواره شامل موارد زیر است:

حداقل اندازه گروه:

گروه موسیقی سنتی: حداقل 4 نفر.

گروه موسیقی نواحی (آذربایجان و عشقی): حداقل 3 نفر.

گروه وسترن کلاسیک: حداقل 4 عضو.

گروه پاپ: حداقل 4 نفر.

تشکیل یک گروه: حداقل 4 نفر.

وی خاطرنشان کرد: حداکثر تعداد اعضای گروه در ستاد جشنواره محدودیتی ندارد و متقاضیان می توانند با توجه به ظرفیت سالن اجرا و نوع گروه از تعداد نوازندگان مورد نیاز خود استفاده کنند.

محرمی در خصوص ویژگی های آثار تحویلی به ستاد جشنواره گفت: نمونه های ویدئویی باید حداقل به مدت 15 دقیقه و بدون ویرایش صوتی و تصویری تهیه شود تا تمامی اعضای گروه در تصویر به طور کامل شناسایی و قابل شناسایی باشند. مشاهده شده بر روی کامپیوتر و سایر بازیکنان بازی می کنند.

وی افزود: با توجه به آماده شدن فراخوان ها برای انتخاب اجراهای زنده جشنواره، نمونه های ارسالی باید نشان دهنده توانایی اجرا در مرحله هنرمند یا گروهی باشد.

وی با اشاره به اینکه بخش عملکرد باید با نمونه درج شده در فرم ورودی مطابقت داشته باشد و محتوا را تغییر ندهد، گفت: ارائه ارزیاب‌های بخش در صورت وجود، عملکرد را به طور موثر تسهیل و ارزیابی دقیق خواهد کرد.

محرمی خاطرنشان کرد: اگر شعر یا متن موجود در اثر به زبانی غیر از فارسی باشد، ارسال ترجمه دقیق شعر نیز ضروری است.

وی با اشاره به اینکه ترکیب گروه در طول جشنواره باید مطابق فرم ثبت نام و نمونه های ویدئویی ارسالی باشد، افزود: در صورت بروز اتفاق غیرقابل پیش بینی و منطقی که منجر به تغییر جزئی در ترکیب گروه شود ناظر موظف است مراتب را به دبیرخانه جشنواره اعلام کند تا نتایج پس از بررسی به گروه اعلام شود.

وی ادامه داد: سرپرست گروه باید به عنوان نوازنده در گروه روی صحنه باشد.

محرمی گفت: هر اجرا شامل یک یا یک قسمت با تنفس یا بدون تنفس با حداقل مدت زمان 45 دقیقه و حداکثر 120 دقیقه خواهد بود.

وی خاطرنشان کرد: حفظ حقوق مادی و معنوی پدیدآورندگان آثار (موسیقی، شعر و متن) ارائه شده در جشنواره بر عهده سرپرست گروه است.

وی با بیان اینکه متقاضیان فقط باید فرم ثبت نام در صفحات 4 و 5 را پرینت و پر کنند، افزود: در صورت کمبود فیلدهای کافی در فرم، متقاضیان می توانند صفحات ناقص را کپی و مابقی را اضافه کنند.

معاون امور هنری و سینمایی آذربایجان شرقی همچنین درباره نحوه برگزاری این جشنواره گفت: برگزاری این جشنواره بخشی از موسیقی نور صبحگاهی استانی است که مانند سایر اجراهای صحنه ای به صورت گروهی اجرا می شود. رقابتی نباشند.”

دکمه بازگشت به بالا