ورزشی

برگزاری رقابت های گراپلینگ قهرمانی کشور یادواره شهید سلیمانی

مسابقه کشتی قهرمانی کشور یادواره شهید سلیمانی 30 بهمن ماه در سالن تیر تهران برگزار می شود.

به گزارش patc، مسابقه کشتی فرنگی قهرمانی کشور یادواره سردار شهید قاسم سلیمانی 29 بهمن ماه در سالن تیر تهران برگزار می شود.

حسین خان هنرمند و رئیس کمیته مبارزه گفت: مبارزه یکی از رشته های تحت پوشش فدراسیون جهانی کشتی است که به آن کشتی گراپلینگ نیز می گویند. این رشته نزدیک به کشتی یونان باستان است، جایی که آنها در المپیک باستان شرکت کردند. این ششمین دوره مسابقات کشوری است و اولین کمربند طلا اهدا می شود. با توجه به محدودیت های کرونا، مبارزه فقط در قسمت مرد بالغ است.

وی در خصوص ورزشکاران شرکت کننده در این مسابقات گفت: از ورزشکاران برای حضور در مسابقات استانی دعوت به عمل می آید و این رویداد بیش از صد نفر شرکت خواهند کرد. بعد از مسابقات هیچ رتبه استانی نخواهیم داشت، برنده مدال و قهرمان کمربند دریافت می کند.

سرپرست تیم رزمی ایران با بیان اینکه این دیدار 30 بهمن ماه در سالن شهدای شماره 7 تیر تهران برگزار می شود، افزود: در این دیدار از خانواده شهید حسن عبدالعزیز که یکی از شاگردانم بود تشکر می کنیم.

خان هنرمند همچنین یادآور شد: باید رقابت را در سطح نیروهای مسلح فعال کنیم چرا که این عرصه در ارتش های بزرگ دنیا حضور فعال دارد. حتی در حال رایزنی با روسای سایر کشورهای آسیایی هستیم و قصد داریم اولین دوره مسابقات قهرمانی کشورهای اسلامی را میزبانی کنیم.

وی در پاسخ به این سوال که چرا این رشته زیرمجموعه فدراسیون کشتی ایران نیست؟ وی گفت: کشتی جهانی تنها کشتی آزاد و فرنگی نیست، سایر رشته ها و کشتی های سنتی می توانند به تنهایی بایستند. در رسول خادم در فدراسیون کشتی بودیم اما اکنون زیر نظر فدراسیون ورزش های رزمی فعالیت می کنیم.

وی در خصوص قضاوت این مسابقات توضیح داد: لیگ جهانی هر 2 سال یک بار آیین نامه مبارزه خود را به روز می کند. ترجمه این قوانین در اختیار داوران قرار گرفته است و مسابقات امسال نیز با همین قوانین برگزار می شود.

خان هنرمند گفت: تاکنون سه جلسه مربیگری و همچنین داوری برگزار کرده ایم و همچنین در نظر داریم از اساتید سراسر دنیا دعوت کنیم. ما حدود 13 استان فعال داریم اما کرونا بسیاری از باشگاه ها را تعطیل کرده است.

وی درباره وضعیت تیم ملی نیز توضیح داد: تا کنون سه ماموریت بین المللی به ترکیه، بلاروس و جمهوری آذربایجان انجام داده ایم و در مسابقات جهانی نیز روی سکو رفته ایم. قطعا تیم کشورهایی خواهیم داشت. اما کمیته فنی در مورد شرایط تیم ملی تصمیم گیری خواهد کرد.

رئیس کمیته رزمی در خصوص فعالیت بانوان در این رشته گفت: تیم بانوان به مسابقات بین المللی اعزام شده اند و علاقه زیادی به این رشته ورزشی دارند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا