فرهنگ و هنر

برگزیدگان پانزدهمین دوره مسابقات قرآنی «مدهامّتان» تقدیر شدند

مرحله کشوری پانزدهمین دوره مسابقات قرآن مدهمتان عصر امروز در حرم حضرت احمد بن موسی (علیه السلام) با اعلام نفرات برتر به کار خود پایان داد.

به گزارش patc به نقل از ستاد ارتباطات رسانه ای (فهما)، شامگاه پنجشنبه 23 مهرماه اختتامیه مرحله کشوری پانزدهمین دوره مسابقات قرآن مدهامتان نتایج و برگزیدگان رشته های مختلف در حضرت احمد را اعلام کرد. برادران و خواهران معبد ابن موسی (ع) برگزار شد.

بر اساس این گزارش، فهرست برندگان در هر رشته به شرح زیر است:

«حسین جعفرپور» از استان گیلان؛ مقام اول برادران حفظ

«امیرحسین عطارزاده» از استان یزد؛ رتبه دوم حفظ همه برادران

«محمدحسین میرزایی» از استان البرز؛ مقام سوم همه برادران

‘محمد جوزی’ از قزوین؛ برادران سه امتیازی شدند

‘سجاد علیپور’ از استان آذربایجان غربی؛ مقام دوم سه سوم برادران

‘رضا میرزاعلیان’ از استان اصفهان؛ مقام سوم برادر سوم

‘محمدصادق حیدری’ از استان چهارمحال و بختیاری، مقام سوم برادر سوم

«محمدرضا اکبری» از استان مرکزی؛ برادران فارغ التحصیل رتبه یک

«رسول تمجید» از استان اردبیل، رتبه دوم در رشته خواندن برادران

«سید پارسا انگوهان» از استان مازندران؛ رتبه سوم در رشته تحصیلی برادر

«سینا هنری» از گیلان؛ ابتدا در میدان اذان

«محمدرضا فتوحی» از استان آذربایجان غربی؛ مقام دوم در رشته اذان

یحیی داداشی از استان زنجان؛ مقام سوم رشته اذان

«محمد اصولی حروی» از استان آذربایجان شرقی، مقام سوم رشته اذان

‘زهرا خلیلی ثمین’ از استان تهران؛ خواهران همیشه مقام اول را دارند

«سمانه رضوی» از خراسان رضوی؛ رتبه دوم کلیه خواهران محفوظ است.

«زهرا قربانی سینی» از استان اصفهان؛ مقام سوم ویژه تمامی خواهران

«زهرا قائمی» از خراسان رضوی رتبه اول در رشته خواهرخوانی

«نسترن محمودی» از استان مرکزی؛ رتبه دوم منطقه مطالعاتی خواهران

«زینب صدری» از بوشهر؛ رتبه سوم خواهر شناسی.

داوران مرحله کشوری پانزدهمین دوره مسابقات قرآن مکتندان ضمن تقدیر از ستاد هماهنگی مساجد کشور برای میزبانی از این محفل قرآنی گفت: مسابقات قرآنی «مکتندان» مکمل سایر مسابقات است و می تواند تنها پناهجویان قرآنی و قرآنی در مسجد باشد.

متن کامل این بیانیه به شرح زیر است:

هم اکنون به فضل خداوند متعال پانزدهمین دوره مسابقات قرآن به ویژه اعضای کانون فرهنگی هنری مساجد کشور در جوار حرم نورانی و فرشته نیروی انتظامی حضرت احمد بن موسی الکاظم علیه السلام در شهر شیراز، ملت این مسابقه با حضور قاریان، قاریان، قاریان و مؤذنان برگزیده از مراکز مساجد جهان برگزار شد. بیش از 15000 شرکت کننده در این مسابقه حضور داشتند. هیئت داوران از زحمات مسئولین و تمامی دست اندرکاران برگزاری این دوره با توجه به شرایط خاص کشور و انزوای مسابقات قرآن و همچنین بازیکنان دشواری که از سراسر کشور در این مسابقات شرکت کردند قدردانی کرد و در پایان از میزبانان تشکر کرد و از آنها خواست موارد زیر را رعایت کنند:

تلاوت قرآن یکی از عبادات مستحبی است که در آموزه های دینی بسیار بر آن تاکید شده است، پس باید به یاد داشته باشیم که حضور در مجلس قرآن برای عبادت و اطاعت از فرمان الهی است و هیچ انگیزه دیگری جایگزین آن نمی شود. همه ما بخشی از نظامی هستیم که فرهنگ قرآنی کشور را در محضر خود بنا به خواست مقام معظم رهبری (مدظله العالی) توسعه و ترویج می دهیم و انشاء الله این امر محقق شود.

توصیه می شود برای پیشبرد هر چه بیشتر آموزش های قرآنی پیشرفته در سطح کشوری مساجد، در سال های آتی تمرکز این مسابقات با محوریت مفاهیم و اندیشه های قرآنی تشدید شود و با توجه به برگزاری کارگاه های آموزشی برای آموزش استان ها باید توجه شود. به طور جدی در دستور کار دبیرخانه اجرایی جشنواره قرار گیرد. مسابقات قرآن مدهامتان فضای بسیار مناسبی برای حضور و آشنایی دوستداران قرآن مسجدی است که می توانند با ممارست با فضای اساسی مسابقات عالی قرآن کشور آشنا شوند و به مسابقات سطح عالی کشوری و بین المللی صندوق اوقاف برسند. شکی نیست که مسابقات قرآن مدهامتان مسابقه ای مکمل است و نه موازی با سایر مسابقات، می تواند تنها پناهگاه و پناهگاه قرآن دوستان و بچه های مسجد باشد.

در پایان هیئت داوران ضمن قدردانی از کلیه شرکت کنندگان و برگزارکنندگان این مسابقه، از ستاد هماهنگی کانون فرهنگی هنری مساجد کشور برای اعطای جایگاه به علاقه مندان جامعه قرآنی که مساجد خود را تأسیس کرده اند، تشکر ویژه می کند. فعالیت قرآن و به عنوان فرزند مسجد. حوزه مقدس قرآن و اهل بیت علیهم السلام فعال است، به کلیه شرکت کنندگان مسابقه مدهامتان که توانایی برگزاری جلسه قرآن در مسجد را با قرائت ساده قرآن دارند، اعلام و توصیه می کند. اقدامی که از دستور مقام معظم رهبری پیروی نمی شود. (مداضره علی) از مسجد به عنوان پایگاه قرآن استفاده می کرد.

از درگاه خداوند متعال برای شما آرزوی موفقیت داریم.

داور پانزدهمین جشنواره قرآن مدهامتان.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا