اقتصادی

بهانه‌های خودروسازان در توجیه ایمنی پایین خودروها مردم را بیشتر عصبانی می‌کند

یکی از اعضای کمیسیون داخلی کنفرانس اسلامی تاکید کرد: متأسفانه شاهد هستیم خودروسازان برای کیفیت پایین و ایمنی خودروهای خود بهانه می‌آورند که این موضوع خشم مردم را بیشتر می‌کند.

جلال رشیدی کوچی در گفت وگو با patc، درباره تصاویری که اخیرا منتشر شده از باز نشدن ایربگ خودروهای 206 در تصادف اتوبان همت تهران، گفت: بی کیفیتی خودروهای داخلی از هم اکنون برایم مشهود است. هر چه بیشتر صحبت کنیم، به نظر می رسد آب بیشتری در هاون وجود دارد. به جای ارتقای کیفیت خودروهای داخلی هر روز شاهد افت کیفیت خودروهای داخلی هستیم.

رویه فعلی در صنعت خودرو نشان می دهد که جان مردم برای مدیران این صنعت که به نظر می رسد فقط منافع خود را مد نظر دارند، مهم نیست.وی در ادامه اظهار داشت: افت کیفیت خودروهای داخلی و افزایش روش های توزیع و قیمت ها نیز از افزایش قیمت تعرفه اینترنت خبر می دهد. این امر باعث نارضایتی مردم روز به روز می شود. همانطور که سران عالی کشور تاکید کردند، مردم از وضعیت موجود صنعت خودرو ناراضی هستند و حق با مردم است. سوال ما این است که چرا با وجود کیفیت پایین و ایمنی پایین خودروهای داخلی منجر به تصادفات و تلفات جانی فراوان می شود؟

همانطور که صنعت خودرو در حال حاضر انجام می دهد، ما به جایی نمی رویم

نماینده مردم ماودشت در همایش شورای اسلامی گفت: بارها از وضعیت صنعت خودرو انتقاد کرده ام. چند روز پیش از وزیر سایلنت سوال دیگری پرسیدم. اما با این برنامه در صنعت، ما به جایی نخواهیم رسید. طراحی و فناوری خودروهایی که ما استفاده می کنیم مربوط به 30 سال پیش است. ما نمی توانیم بگوییم این خودروها به اندازه کافی ایمن هستند.

وی افزود: «متاسفانه خودروسازان بهانه می آورند تا مردم را بیشتر عصبانی کنند.» مدیران صنعت خودرو در دفاع از خودروهای بی کیفیت و باز نکردن ایربگ در تصادفات می گویند خودروها به درستی ساخته نمی شوند. این یک شوخی تلخ است این نشان دهنده شجاعت مدیران این صنعت است که به نظر می رسد جان مردم برایشان مهم نیست.

وی افزود: به نظر می رسد هرکسی که از این صنعت با چنین ویژگی های بدی حمایت می کند، فقط منافع خود را مد نظر دارد. از رسانه ها هم تشکر می کنم. این الزام باید با جدیت ادامه یابد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا