حوادث و رویدادها

بهترین زمان برای رفت و بازگشت از راهپیمایی اربعین

توصیه فرمانده قرارگاه اربعین فرجه به شهروندان در خصوص بهترین زمان خروج و بازگشت از راهپیمایی اربعین.

سردار محمد شرفی در گفت وگو با patc. وی در مورد بهترین زمان برای رفتن به زیارت گفت: موضوع تابع شرایط مختلفی است، اما اگر عواملی مانند شلوغی جاده و ترافیک را در نظر بگیریم، زائران بهتر است قبل از پایان کار مراجعه کنند. به مراسم اربعین منتهی نشوید، زیرا تجربه نشان می‌دهد که علاوه بر افزایش جمعیت در معابر و مرزها، شاهد حضور گسترده مردم در اماکن زیارتی خواهیم بود.

وی ادامه داد: همچنین در خصوص بازگشت نیز توصیه ما این است که زائران پس از اتمام زیارت و مراسم عزاداری ابینه هر چه سریعتر به کشور بازگردند، اما در صورت تمایل به ماندن در عراق در روز ابینه باید برنامه ریزی لازم را انجام دهند. زمان بازگشت طوری مدیریت می شود که در شلوغی گیر نکنند و با عجله برگردند.

فرمانده قرارگاه آلبان فراه افزود: البته لازم است تاکید کنم که پلیس برای خروج و بازگشت زائران در آماده باش کامل است و همه چیز از نقطه صفر مرزی تا مراکز استان ها و شهرستان ها مهیا شده است. امسال حتی مرزها را اضافه کردیم.

وی درباره تعداد مرزهای پذیرای زائران در ایام اربعین گفت: علاوه بر چهار مرز شلمچه، چذابه، مهران و خسروی، مرزهای باشماق و تمرچین نیز از حضور زائران استقبال کردند.

بیشتر بخوانید:

بلیط حمل و نقل اربعین تا چه زمانی اعتبار دارد؟

چگونه بلیط تردد اربعین ارسال کنم؟

صدور گذرنامه و مدارک سفر پیاده روی اربعین از صفر تا 100

شافعی بیان کرد: با توجه به نسبت قابل توجه تردد زائران به مرز با وسیله نقلیه شخصی، لازم به تاکید است که بهتر است قبل از حرکت به سمت مرز از شرایط تردد در جاده اطلاع داشته و بهترین زمان و مناسب ترین مسیر را انتخاب کنید.

اخبار پیاده روی اربعین را از (اینجا) بخوانید.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا