عمومی

بیانیه وزارت خارجه درخصوص قطعنامه هلوکاست درمجمع عمومی سازمان ملل متحد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی patc،
در این بیانیه آمده است: «جمهوری اسلامی ایران به عنوان نماینده کشورمان در سازمان ملل متحد در نیویورک، در بیانیه ای توضیحی به طور رسمی بر موضع خود در قبال قطعنامه هولوکاست تاکید و تاکید کرده است. این اقدام رژیم صهیونیستی تلاش دیگری برای سوء استفاده از سازوکارهای سازمان ملل برای سرپوش گذاشتن بر جنایات روزمره این رژیم است که متأسفانه این روزها حمایت صریح غرب نیز دارد.

این بیانیه ادامه داد: معروف است که جنایات جنگ جهانی دوم با انگیزه های نژادپرستی و توسعه طلبی انجام شده است و رژیم صهیونیستی کنونی وارث و پرچمدار هر دو خلق و خوی شیطانی است. در اسناد بین المللی متعددی بیان شده است، و علیرغم اراده قوی جامعه بین المللی، اسرائیل تنها رژیم نژادپرست با ایدئولوژی توسعه طلبانه باقی مانده است.

جمهوری اسلامی ایران در طول تاریخ در هر شرایطی نسل کشی را محکوم کرده است که غیر قابل توجیه است، به همین دلیل در طول جنگ جهانی دوم، ایران میزبان آوارگان برخی کشورهای اروپایی از این جنگ بود. این در حالی است که رژیم جعلی صهیونیستی پیوسته در تلاش است تا قربانیان جنگ جهانی دوم و یهودیان را بهانه ای برای تجاوزات وقیحانه خود قرار دهد.

در بیانیه وزارت امور خارجه آمده است: «رژیم و رهبران آن در گذشته جنایات مختلفی را علیه ملت فلسطین و مردم منطقه به‌ویژه جنایات علیه بشریت مرتکب شده‌اند که نقض قوانین بین‌المللی است. هفت دهه است.» نسل‌کشی، ترور، پاکسازی قومیتی، تخریب منازل و محاصره از جنایات مستمر رژیم صهیونیستی است.

در این بیانیه همچنین آمده است: جمهوری اسلامی ایران بار دیگر تاکید کرده است که جلوگیری از تکرار فجایع تاریخی مستلزم تحقیقات تاریخی است که باید بدون قضاوت و تعصب سیاسی انجام شود و از این رو چنین اقدامات ظالمانه غیرقابل قبول است و چنین مصوبه ای یک رویکرد اجماع تلقی نمی شود. بنابراین رد شد.

دکمه بازگشت به بالا