ورزشی

بیرانوند و طارمی در بین ۱۰ ستاره آسیایی در جام جهانی

به گزارش شفاف به نقل از ساکرنت، ناکاتا هیدتوشی، دای علی، پارک جی سونگ و سایر بازیکنان در تاریخ جام جهانی خوش درخشیده اند. در واقع بازیکنان آسیایی کم نیستند که بتوانند در این رویداد بدرخشند.

اکنون همه نگاه ها به جام جهانی 2022 قطر است تا ببینند کدام بازیکنان آسیایی در این دوره خواهند درخشید.

موز علی (قطر)

عبدالکریم حسن (قطر)

مهدی طارمی (ایران)

مهدی طارمی در جام جهانی گذشته همچنان در آسیا بازی می کرد. همه موقعیت لحظه آخری او مقابل پرتغال را به یاد دارند. چهار سال بعد، او اکنون در دوران اوج خود یک مهاجم است و با پورتو درخشیده است و امسال پنج گل در لیگ قهرمانان اروپا به ثمر رسانده است.

طارمی یکی از بازیکنان اصلی تیم پورتو بود که فصل گذشته قهرمان لیگ و جام حذفی پرتغال شد. طارمی که در سه فصل و نیم حضور در پرتغال 62 گل به ثمر رساند، می تواند در این دوره بدرخشد.

علیرضا بیرانوند (ایران)

در حالی که این تالامی بود که از برد تاریخی ایران مقابل پرتغال در جام جهانی غافل شد، اما نمی توان از عملکرد درخشان علیرضا بیرانوند در آن دیدار چشم پوشی کرد. بیرانوند با مهار پنالتی رونالدو خود را در کانون توجه قرار داد.

بیرانوند که با پرسپولیس چهار قهرمانی لیگ ایران را کسب کرده بود، در نهایت به اروپا سفر کرد و به رئال آنتورپ بلژیک پیوست و با وجود مصدومیت‌های اخیر، به دوران قرضی خود در بوآویستا پرتغال ادامه داد.

حالا که این دروازه بان 30 ساله به پرسپولیس بازگشته است، پس از روی کار آمدن گزینه های قابل قبول دیگری مانند امیر آبزاد، رقابت سختی برای پوشیدن پیراهن تیم ملی پیش رو دارد، هرچند به نظر می رسد او صاحب کارت شود.اولین لوس کی روش. هدف را برای دومین بار متوالی انتخاب کنید. تیم ملی شود

سلمان الفرج (عربستان)

سالم الدوساری (عربستان)

تاکهیرو تومیاسو (ژاپن)

کامادا دایچی (ژاپن)

کیم مین جائه (کره)

سون هیونگ مین (کره)

دکمه بازگشت به بالا