حوادث و رویدادها

بیشترین تصادفات نوروزی امسال بین ساعات ۱۶ تا ۲۰ رخ می‌دهد

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی کشور با اعلام اینکه بیشترین تصادفات در استان نوروز در نیمه اول سال بین ساعت 16 تا 20 و سپس ساعت 12 تا 16 رخ داده است، اعلام کرد: به رانندگان توصیه می کنم از رانندگی خودداری کنند. در شب، چون برخی از چراغ های خیابان به اندازه کافی روشن نیست، خط قابل تشخیص نیست، خودرو در وضعیت نامناسبی قرار دارد و احتمال تصادف در شب زیاد است.

به گزارش patc، سردار سید کمال هادیان فر 82 درصد تصادفات را ناشی از مشکلات جدی از جمله سرعت غیرمجاز و سبقت غیرمجاز، عدم تمرکز جلو، خستگی و بی حالی دانست و گفت: تا 6 فروردین 430 نفر بر اثر تصادف کشته شده اند و 81 هزار و 300 نفر. سایرین مجروحیت دارند و اگر با این روند پیش برویم، تعداد قربانیان به هزار نفر می رسد که برای کشور ما خوب نیست.

فرمانده نیروی انتظامی گفت: 32 درصد قربانیان این تصادف عمدتا کودکان و افراد مسن بودند، پس از دست ندهید.

سردار هادیان فر درباره مشکل کار نکردن ایربگ نیز گفت: در تصادفات معمولا هیچ گزارشی مبنی بر کار نکردن ایربگ خودرو نداریم، بنابراین نمی توان گفت دستگاه پناهگاه مردم است. در این زمینه مشکلاتی وجود دارد، امیدواریم در سال جدید شرایط بهتری برای تولید خودروهای ایمن و تحویل آن به مردم، کاهش تصادفات، ایمن‌تر و روان‌تر شدن رانندگان و آن نقطه حادثه‌خیز خدا حفظ کنیم. وضوح سریعتر به عنوان 38٪ از حوادث در نقاط حادثه رخ می دهد.

رئیس پلیس راهور فرماندهی انتظامی کل کشور نیز در بخشی دیگر از سخنان خود گفت: تردد در محورهای جنوب، غرب و شرق کشور عادی و روان و تنها در محور شمال شلوغ است.

وی ادامه داد: به سختی در هیچ محوری محدودیت زیادی قائل شدیم، فقط محور چالوس به تهران است، در روزهای اخیر مجبور بودیم یک مسیر از شمال به جنوب یا جنوب به شمال برویم، اما چهار کشور محور شمالی بدون آن فعال است. هر گونه محدودیت

هادیان فر افزود: تردد در تمامی محورهای جنوب، غرب و شرق کشور عادی و روان است اما محور شمالی پرحجم است و به رانندگان توصیه می کنم زمان سفر خود را مدیریت کنند و در ترافیک گرفتار نشوند.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی کشور گفت: پیش بینی ما افزایش 30 تا 35 درصدی تردد خودروها در سال جاری است اما امسال در نوروز امسال با افزایش 48 درصدی تردد خودروها تنها در دو روز گذشته مواجه هستیم. فقط 2.5 میلیون تردد از بین رفت، هزار و اگر رفت و برگشت را حساب کنیم، بالای 5 میلیون تردد ثبت شده است.

سردار هادیانفر بیشترین تصادفات کشور را مربوط به فرولالدین در روزهای چهارم و پنجم دانست و گفت: مسلما هر چه ترافیک بیشتر باشد تصادفات بیشتر می شود و رانندگان باید با حوصله و دقت بیشتری رانندگی کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پلیس، وی علت اصلی تصادفات استان نوروزی در نیمه نخست امسال را ناتوانی در کنترل خودروها عنوان کرد و گفت: این اتفاق در جنوب کشور نیز به دلیل بعد مسافت رخ داده است.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا