بین الملل

بیلد: رئیس‌جمهور آلمان می‌خواهد به اوکراین سفر کند، کی‌یف هنوز آماده میزبانی نیست

روزنامه آلمانی “بیلد” گزارش داد که فرانک والتر اشتاین مایر، رئیس جمهور این کشور قصد داشت در آینده نزدیک به کیف سفر کند، اما طرف اوکراینی تمایل خود را برای پذیرایی و ملاقات با وی ابراز نکرد.

به گزارش patc، یک روزنامه آلمانی به نقل از منابع دولتی اوکراین گزارش داد، رئیس جمهور آلمان قصد دارد به زودی به اوکراین سفر کند، اما کیف همچنان برای نقش قبلی فرانک والتر اشتاین مایر در ایجاد روابط با روسیه آماده نیست.

این سفر احتمالا در 13 آوریل انجام می شود، اما کیف هنوز آمادگی خود را اعلام نکرده است. روز بعد رئیس جمهور اوکراین اعلام کرد که آماده دیدار با دیگر سیاستمداران اروپایی است اما هیچ منبع رسمی این خبر را تایید نکرد.

رئیس‌جمهور آلمان که به‌خاطر موضع دلسوزانه‌اش در قبال مسکو و خوش‌بینی‌اش درباره روابط با روسیه به‌شدت مورد انتقاد قرار گرفت، سرانجام هفته گذشته به انتقاداتی که در سال‌های اخیر به دلیل اصرار او بر تعامل با روسیه افزایش یافته بود، پاسخ داد.

اشتاین مایر گفت که در حمایت از خط لوله گاز روسیه به اروپا (شمال 2) مرتکب اشتباه سیاسی شده است.

برای اولین بار، دو رئیس دفتر وزیر خارجه مرکل، صدراعظم سابق آلمان، گرهارد شرودر، برای اولین بار اعتراف کردند که او در سیاست خود در رابطه با روسیه مرتکب اشتباه شده است.

اشتاین مایر در برلین که با فشار و انتقاد شدید از سوی آلمان برای ایجاد روابط دوستانه با روسیه مواجه بود، گفت حمایت او از نورد استریم 2، پروژه خط لوله گاز روسیه-اروپا، یک اشتباه آشکار است.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا