بین الملل

تاسیسات فوق سری نجات رئیس جمهور آمریکا در صورت حمله اتمی

در میان نگرانی‌ها در مورد حمله هسته‌ای روسیه، رسانه‌های آمریکایی همچنین به یک پناهگاه ویژه عملیات هسته‌ای اشاره کردند که برای نجات جان رئیس‌جمهور ایالات متحده و دیگر مقامات ارشد این کشور ایجاد شده است.

وب سایت واشنگتن اگزمینر روز شنبه به نقل از نیوزویک گزارش داد که در صورت حمله اتمی، جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده به مجتمعی کمتر شناخته شده در کوهی نزدیک بلو ریج بین پنسیلوانیا و مریلند منتقل می شود. . خواهد بود

بر اساس این گزارش، گروه کوهستانی «راک کلاغ» در نزدیکی بلو ریج، پنسیلوانیا، یک کوه توخالی عظیم است و می توان گفت که خود این مکان شهری مستقل است که یک ساختمان سه طبقه مستقل در داخل کوه ساخته شده است.

گرت گراف، روزنامه نگار و نویسنده Crow Rock، در سال 2017 نوشت: «این شهر همه چیز یک شهر کوچک را دارد: آتش نشانی، ساختمان پلیس، امکانات پزشکی و یک کافه تریا.

در صورت حمله هسته ای، تاسیسات فوق سری رئیس جمهور آمریکا را نجات دهید

تاسیسات R (نام مستعار سایت) که به دهه 1940 برمی گردد و تا دهه 1950 تکمیل نشده بود، برای حمله هسته ای طراحی شد. در جریان حادثه 11 سپتامبر، تعدادی از مقامات وزارت دفاع آمریکا نیز به این مرکز منتقل شدند.

در این گزارش آمده است که جنگ روسیه در اوکراین باعث نگرانی مقامات غربی شده است که ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه می تواند بدون انتقام از سلاح هسته ای استفاده کند.

جک سالیوان، مشاور امنیت ملی ایالات متحده اخیراً نسبت به عواقب فاجعه بار استفاده از سلاح های هسته ای روسیه هشدار داد. بایدن همچنین گفته است که معتقد نیست پوتین چنین کاری خواهد کرد.

رئیس جمهور آمریکا گفت: برای اولین بار از زمان بحران موشکی کوبا، ما با تهدید مستقیم استفاده از سلاح هسته ای روبرو هستیم.

در روزهای اخیر، یکی از مقامات ارشد ناتو گفت که حمله احتمالی اتمی روسیه مطمئناً پاسخ متحدان اوکراینی و حتی ناتو را در پی خواهد داشت.

رهبران و فرماندهان روسیه بارها گفته‌اند که از تمام ابزارهای ممکن برای حفاظت از خاک و حاکمیت خود استفاده خواهند کرد و آخرین مورد نشان‌دهنده مرحله جدیدی در عملیات ویژه اوکراین است. مسکو بارها از سلاح های هسته ای به عنوان ابزار بازدارندگی استفاده کرده است و توسعه سلاح های هسته ای همیشه یک اولویت استراتژیک برای مسکو بوده است.

توانمندی های هسته ای روسیه شامل سه نوع سلاح است: ICBM های ثابت و متحرک، موشک های زیردریایی پرتاب و موشک های کروز مستقر در بمب افکن های استراتژیک. نیروی دریایی روسیه دارای 10 زیردریایی هسته ای است که می تواند موشک های بالستیک با حداکثر برد 8000 کیلومتر حمل کند.

در مورد نیروی هوایی، وسایل نقلیه اصلی تحویل تسلیحات هسته‌ای لانچرهای توپلو-160 و توپلو-95 هستند که قادر به حمل موشک‌های کروز خا-55 با محموله 200 تا 500 تنی هستند.

310310

دکمه بازگشت به بالا