فرهنگ و هنر

تاکید بر اجرایی شدن طرح اینترنت کودک

رئیس مرکز رشد فرهنگ و هنر در فضای مجازی ضمن نظارت بر تمامی حوزه های محتوایی کودک و نوجوان، بر «نظام طبقه بندی سنی محتوا و خدمات» تاکید کرد.

به گزارش patc به نقل از حامد حاجی مالمیرزایی، روابط عمومی مرکز توسعه فرهنگ و هنر فضای مجازی، در چهارمین جلسه کارگروه راهبردی و تدوین الگوهای عملیاتی و احکام کلی حمایت از کودکان و نوجوانان در فضای مجازی. وی در توضیح «نظام طبقه بندی سنی محتوا و خدمات» که آن را نقطه عطفی در سالم، مفید و ایمن سازی فضاهای مجازی خصوصی کودکان دانست.

در این جلسه که با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، دبیر کارگروه راهبردی و اعضای اصیل تشکیل شد، نحوه عملکرد و احکام کلی حمایت از کودکان و نوجوانان در فضای مجازی تدوین شد و وی و نماینده شورای اسلامی خاطرنشان کرد: این سامانه با مشارکت تجهیزات مربوطه به طور مستمر استخراج و تنظیم شده است.

حاجی ملامیرزایی ابراز امیدواری کرد که در آینده نزدیک با کمک فعالان مختلف بخش خصوصی و نهادی از طریق نشست اختصاصی B2G که زیر نظر مرکز توسعه فرهنگ و هنر در فضای مجازی برگزار می شود، مقررات مقررات نهادها و بخش خصوصی آماده خواهند بود و باید گامی دیگر در جهت ایجاد محیطی سالم، امن و مفید در حوزه کودکان و خانواده بردارند.

وی با تاکید بر اینکه صیانت از کودکان و خانواده ها در فضای مجازی وظیفه خطیر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است، ادامه داد: توجه ویژه به سالم سازی استفاده از فضای مجازی برای کودکان و توجه به آنها وظیفه خطیری است. نیاز دارد. اقدامات ما در مرکز توسعه فرهنگی با همکاری تمامی تجهیزات و فعالان مرتبط، هنر را در فضای مجازی دنبال می کنیم.

حاجی مالمیرزایی خاطرنشان کرد: ایجاد دسترسی مدیریت شده با نظارت مستقیم خانواده در قالب امنیتی و سفید بر اساس سودمندی و سطح امنیت اقداماتی است که تحت سامانه طبقه بندی محتوا امروز شکل گرفته و در آینده نیز خواهد بود.

به اجرای طرح آنلاین کودکان توجه کنید

رئیس مرکز رشد فرهنگ و هنر فضای مجازی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: علیرغم تمام تلاش های انجام شده تاکنون در زمینه حفاظت از فضای مجازی کودکان، همچنان موارد مهمی در این زمینه وجود دارد که امیدواریم بتوانیم آن را حل کنیم. از طریق سیستم طبقه بندی محتوا، در کشور دستیابی به هماهنگی ملی در حوزه کودک.

بر اساس این گزارش، چهارمین جلسه کارگروه راهبردی و تدوین روش های عملیاتی و احکام کلی حمایت از کودکان و نوجوانان در فضای مجازی در راستای اجرای بند 4-1 الف سند حمایت از کودکان برگزار شد. و نوجوانان در فضای مجازی، این سند در جلسه شورای عالی فضای مجازی کشور به ریاست وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به تصویب رسید.

معرفی برنامه دسترسی کودکان به اینترنت و معرفی نظام درجه بندی سنی خدمات محتوایی دستور کار جلسه امروز این کارگروه است که توسط مسئول مرکز رشد فرهنگی هنری استان معرفی و تشریح می شود. فضای مجازی.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا