عمومی

تاکید رئیس جمهور بر تشدید مبارزه با موادمخدر

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی patc،

حجت الاسلام و المسلمین رئیسی پنجشنبه شب در نشست ستاد مبارزه با مواد مخدر ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و جانبازان عرصه و تشکر از مرزبانان گفت: معرفی 3800 شهید و 12000 جانباز نشان از عزم راسخ داشت. جمهوری اسلامی ایران برای مبارزه با فروشندگان مواد مخدر.

رئیس جمهور مواد مخدر را یکی از مهم ترین تهدیدات منطقه ای و جهانی برشمرد و بر ضرورت همکاری های بین المللی و دیپلماسی مبارزه با مواد مخدر تاکید کرد. از آنجایی که بحث مبارزه با مواد مخدر یک موضوع جهانی است، کشورها باید سیاست های خود را در این زمینه بازنگری کنند.

رئیسی افزود: زمانی که مواد مخدر را حذف کنیم، سازمان ملل به ایران پاداش می دهد، اما پاداش کافی نیست؛ زیرا اگر ایران ترانزیت مواد مخدر را متوقف نکند، این موضوع برای اروپا تهدید و بحران خواهد بود.

رئیس جمهور در خصوص کشت مواد مخدر در افغانستان گفت: طی دو دهه حضور ناتو و آمریکا در این کشور، تولید مواد مخدر در افغانستان افزایش یافته و تولید مواد مخدر سنتی به صنعتی تبدیل شده است. تهدیدی برای جهان است.”

رییسی، معضل مواد مخدر را جدی ترین مخاطره اجتماعی کشور دانست و گفت: باید اقدامات هدفمند و برنامه ریزی شده انجام شود و از همه نیروها و امکانات برای کنترل مواد مخدر استفاده شود.

رئیس جمهور مبارزه با مواد مخدر را وظیفه ای ویژه دانست و تاکید کرد: باید اقدامات اطلاعاتی، قضایی و انتظامی برای مبارزه با قاچاق مواد مخدر تقویت شود تا از قاچاق و مصرف مواد مخدر کاسته شود.

رئیسی همچنین با تاکید بر اینکه باید از ورود پول های کثیف حاصل از تولید، خرید و فروش مواد مخدر به شبکه های ارزی و مالی کشور جلوگیری شود، گفت: مبارزه با بنیان اقتصادی شبکه های قاچاق مواد مخدر یک تکلیف است و باید با معاملات مشکوک برخورد شود. قاچاق مواد مخدر و پولشویی.

رئیسی گفت: شناسایی و برخورد با شبکه های خرد و کلان توزیع مواد مخدر یکی از محورهای مبارزه است که جمع آوری معتادان باید در دستور کار قرار گیرد و نتایج آن پیگیری شود.

رئیس جمهور با بیان اهمیت حرفه آموزی و اشتغال معتادان متجاهر گفت: بازار کار ممکن است به راحتی مورد پذیرش افراد با سابقه نباشد، بنابراین باید مراکز و امکاناتی برای اشتغال معتادان متجاهر ایجاد شود.
رئیسی خطاب به همه فرمانداران، فرمانداران و بخشداران برای اهمیت دادن به کار مبارزه با مواد مخدر تاکید کرد: حرکت فرهنگی در امر مبارزه با مواد مخدر بسیار مهم است و باید آگاهی و حساسیت جوانان و خانواده ها در این زمینه افزایش یابد تا از توجه به این امر جلوگیری شود. ایمنی

رئیس جمهور از دستگاه های دست اندرکار مبارزه با مواد مخدر خواست تا در جلسات ستادی و تصمیم گیری حضور فعال داشته باشند و گفت: نظارت بر عملیات و اقدامات در زمینه مبارزه با مواد مخدر با بیشترین تعداد زندانیان انجام شود. کشور حوزه مهم و تاثیرگذاری است.

دکمه بازگشت به بالا