عمومی

تاکید قرآن بر رعایت اخلاق اسلامی و انسانی در جامعه – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، حجت الاسلام سید احمدرضا شاهرخی دوشنبه شب در جلسه تفسیر قرآن با بیان اینکه کلمه هدایت و مشتقات آن بیش از 300 بار در قرآن تکرار شده است، گفت: بیانگر اهمیت مسئله هدایت است.

قرآن بر رعایت اخلاق اسلامی و انسانی تاکید دارد

وی گفت: قرآن راهنمای پرهیزکاران و دارای صفات رذیله و ناپسند است. آوردن، گفت: مردم باید بدی و زشتی را از خود دور کنند، اگر مردم دچار حسادت و حرص و غیبت و طمع شوند، گرچه رهایی از آن مشکل باشد، ممکن است.

نماینده ولی فقیه لرستان با تاکید بر اینکه آموزه ها و آموزه های اسلامی نیز در جهت ریشه کنی این بیماری های اخلاقی و روانی است و دستوراتی در این زمینه داشت، افزود: راه این است که انسان سعی کند صفات شیطانی خود را از خود دور کند. در غیر این صورت در قالب معارف اسلامی و توحید، علم مرد برای انسان خوب نیست، بلکه عامل سقوط او خواهد بود.

حجت الاسلام شاهرخی با بیان اینکه اهمیت ندادن به اخلاق و رعایت اخلاق اسلامی و انسانی به جای اینکه علم و دانش موجب رشد و کمال انسان شود، موجب سقوط او می شود گفت:

وی با بیان اینکه صفات بد، رذیله، مقام، مقام، پول، طمع، طمع و غیبت باید از انسان دفع شود، تاکید کرد: باید صفات انسانی و اسلامی را نیز در انسان جایگزین کرد نه رذایل.

نماینده ولی فقیه لرستان تصریح کرد: مهربانی، دلسوزی، صداقت، راستی، عدالت، نیکوکاری، نوع دوستی، برادران مومن، برادران مدافع مومن و ناموس مومن… باید ریشه در انسان داشته باشد.

نیاز به آراستن به صفات پسندیده در ماه رمضان

حجت الاسلام شاهرخی با تاکید بر تداوم این صفات اخلاقی انسان ها، گفت: در این صورت این صفات به مظهر الهی تبدیل می شود، اگر جامعه ما مملو از این افراد است، تمام برنامه قرآنی تربیت این افراد است. «به این ترتیب ما آسیب اجتماعی ایجاد نمی کنیم.

وی با اشاره به اینکه تمام تلاش هایی که پیامبر گرامی اسلام از طریق برنامه قرآن انجام داده است، این گونه افراد را تربیت کرده، دارد و چنین جامعه ای دارد، ادامه می دهد: خداوند به پیامبر گرامی اسلام فرمود: شما حتی نزدیک هستید. فدا كردن راه هدايت بشر فداكاري است، هدايت و هدايت آنقدر مهم است كه امام سعد (ع) فرمود: مردي كه تو هدايتش كني از هر چيزي كه خورشيد بر او بتابد بهتر است. مهم ترجمه کردن.

نماینده ولی فقیه لرستان با اشاره به اینکه باید به دنبال هدایت، ارشاد، گفتار، کردار و گفتار باشیم که به هدایت و هدایت منجر شود، گفت: کسانی که خود را حزب مقدس، انقلابی و پیرو انقلاب می دانند. امام راحل و مقام معظم رهبری باید در این مسیر تلاش کند و از اسلام فاصله نگیرد، اگر بتوانیم لجاجت کسی را با مذاکره و گفتگو از او بگیریم، با تعبیر و گفت و گو و تسامح که از مقدسات می آموزیم این کار را می کنیم. پیامبر اسلام، جهاد موفقیت آمیز بود.

حجت‌الاسلام شاهرخی می‌گوید: گروه منحرف در جذب افراد بسیار پیگیر است، در مسیر انحراف خود قدم می گذارد، نگاه می کند، قبلاً عمل کرده است. آمریکای آسیایی.

وی افزود: به همین دلیل است که کلمه هدایت و مشتقات آن بیش از 300 بار در قرآن آمده است، به همین دلیل در آیات متعددی از قرآن آمده است، هدایت لازم است، قدرت هم خدا، پیامبر و کتاب.

دکمه بازگشت به بالا