تاکید نماینده ولی فقیه بر معرفی «حکیم ابوالقاسم فردوسی»

ابوالقاسم |فردوس

patc/سمنان نماینده ولی فقیه در استان و رئیس شورای فرهنگ عمومی استان سمنان از اساتید و معلمان خواست برای معرفی مفاخری مانند «حکیم ابوالقاسم فردوسی» تلاش کنند.

حجت‌الاسلام والمسلمین مرتضی طیعی در آیین اختتامیه دوازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی استان با تبریک دهه کرامت با گرامیداشت یاد مرجع عالیقدر مرحوم آیت الله العظمی سید محمود حسینی شاهرودی(ره) گفت: این شخصیت بزرگوار که از افتخارات استان محسوب می‌شوند یکی از احیاکنندگان مراسم پیاده روی اربعین بودند. 

نماینده ولی فقیه در استان گره‌گشایی از امور مردم را یکی از ویژگی‌های برجسته آیت‌الله العظمی شاهرودی (ره) عنوان کرد و افزود: بخشی از سیره عملی آن بزرگوار در رمان «آقا سید محمود» بیان شده است.

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به نامگذاری سمنان بعنوان پایتخت کتاب ایران، حضور پررنگ بانوان و نیز دختران را در امر کتابخوانی ارزشمند خواند و گفت: با توجه به اینکه سمنان بعنوان پایتخت کتاب ایران نام گرفته است لازم است همه اقشار اهتمام بیشتری در امر کتابخوانی داشته باشند.

حجت‌الاسلام والمسلمین مطیعی با تاکید بر تشویق نونهالان و نوجوانان به کتاب و کتابخوانی اظهار کرد: آینده ایران اسلامی در دست نسل جوان و نوجوان قرار دارد لذا باید برای ترویج فرهنگ ایرانی اسلامی گام برداریم.

وی با یادآوری ۲۵ اردیبهشت که بعنوان روز بزرگداشت فردوسی و زبان فارسی نام گرفته است خاطرنشان کرد: شاهنامه فردوسی دارای معارف و مضامین مختلفی مانند توحید، شجاعت، عفت و عقلانیت است که لازم است اساتید و معلمان ادبیات فارسی و نیز مدیران دستگاه‌های فرهنگی نسبت به معرفی این مفاخر تلاش بیشتری صورت دهند.

در این آیین از برگزیدگان دوازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در استان سمنان تجلیل شد. 

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا