استان ها

تجدید میثاق هنرمندان با شهدای گمنام در شهرکرد

به گزارش patc استان چهار محال و بختیاری به مناسبت هفته هنر انقلاب اسلامی با حضور جمعی از فرهیختگان و هنرمندان انقلاب اسلامی و فرهنگ اسلامی ضریح مقدس سرباز گمنام غبارروبی و نظافت شد. نمایندگی مراسم عطرافشانی و آموزش بسیج لشگر هنرمند حضرت قمربنی هاشم علیه السلام در تپه نورالشهدا شهرکرد برگزار می شود.

در این مراسم به مناسبت گرامیداشت هفته هنر انقلاب اسلامی و گرامیداشت یاد و خاطره شهدا به ویژه شهید سعید مرتضی آوینی، سرهنگ پاسدار سعید مسعود موسوی با یادآوری مناطق سخت و نرم دشمن در برابر جنگ های منطقه و شبیخون فرهنگی و پیروزی فرهنگی گفت. در این زمینه ها توضیح داده شده است.

مسئول ستاد و بسیج حرفه ای سپاه حضرت قمربنی هاشم علیه السلام هشت سال دفاع مقدس و ورود دشمن به کشور را مصداق جنگ سخت دانست و افزود: در عرصه جنگ سخت تجربه های جهادی را به دست آورده ایم. دفاع، همه وارد میدان شو.» ما ایستادیم و دفاع کردیم.

وی ادامه داد: در جنگ های نیمه سخت هم ترور می شود، شخصیت ما را می زدند، عقل ما را می زدند، آدم های صاحب عقیده و اندیشه را می زدند؛ اما موفق نشدند.

موسوی خاطرنشان کرد: امروز دشمن تمام توان خود را صرف بحث جنگ نرم، تهاجم فرهنگی، شبیخون فرهنگی، هنرهای فرهنگی می کند، زیرا دیگر نمی تواند از جنگ نظامی علیه ما استفاده کند، زیرا تجربه کرده و می داند و ما به جنگ می رویم. مطمئناً شکست خواهد خورد.

این مقام مسئول با بیان اینکه با تکنولوژی، فناوری و علم روز با دشمن خواهیم جنگید، گفت: دشمن درگیر جنگ نرم است و یکی از جاهایی که هنر می تواند کار اساسی خود را انجام دهد، تسخیر مغز است. تسخیر عواطف و احساسات است و برای شکست دادن دشمن باید در این زمینه قوی باشید.

مسئول بسیج و متخصص سپاه حضرت قمربنی هاشم علیه السلام گفت: یکی از ابزارهای بیانی، شیوا و شیوا در بحث تفسیر و تفسیر جهاد، هنر است و هنرمند می تواند نقش و رسالت بزرگی ایفا کند.

موسوی جنگ نرم با دشمن را منوط به استفاده صحیح از امکانات و ابزارهای موجود علم، فناوری و هنر روز دانست.

وی بر این باور بود که هنر انقلابی در عرصه های شعر، طنز، نقاشی و… نقش اساسی داشت و گفت: اگرچه شهید آوینی معتقد بود که نقش گرافیک بی بدیل است، اما در حوزه های مختلف می توانیم این تاثیر را داشته باشیم چرا که نخبگان و هنرمندان دامنه تأثیرگذاری بسیار زیاد است، شاید یک عکس بتواند بیش از هزاران سخنرانی انجام دهد.

در این روز هنرمندان «الگوهای صبر و مقاومت» و «هفته هنر انقلاب» را با عطر و گل در مزار سرباز گمنام در کوه نورالشهدا شهرکرد گرامی می دارند.

دکمه بازگشت به بالا