بین الملل

ترامپ: سخنرانی بایدن یک “تئاتر سیاسی” بود

ترامپ سخنرانی بایدن در سالگرد حمله به کنگره را یک «نمایش سیاسی» خواند که برای منحرف کردن توجه طراحی شده است.

patc به نقل از هیل نوشت: دونالد ترامپ در واکنش به اظهارات جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا اعلام کرد که اظهارات وی و تاکید بر نقش او در شورش باعث تعمیق شکاف‌های سیاسی در این کشور می‌شود.

ترامپ در بیانیه‌ای که در پایان سخنرانی ترامپ منتشر کرد، این سخنرانی را یک نمایش سیاسی خواند و گفت: این عرصه سیاسی فقط توجه را از این واقعیت منحرف می‌کند که بایدن کاملاً شکست خورده است.

ترامپ گفت که بایدن “امروز از نام من برای ایجاد تفرقه بیشتر در ایالات متحده استفاده کرد.”

اگرچه بایدن به طور غیرمستقیم ترامپ را مقصر این قیام دانست و بارها در سخنرانی خود از رئیس جمهور سابق نام برد، اما نامی از ترامپ نبرد.

ترامپ در این بیانیه ادعاهای خود مبنی بر تقلب در انتخابات 2020 را تکرار کرد و اشاره کرد که چرا کمیته انتخابات مجلس نمایندگان آمریکا در مورد حملات 6 ژانویه “در مورد انتخابات ریاست جمهوری تقلبی 2020 بحثی نکرد.”

او بار دیگر تاکید کرد که “دروغ بزرگ” خود انتخابات است، نه اتهام تقلب او.

ترامپ گفت: “این به این دلیل است که آنها هیچ پاسخ یا دلیلی برای آنچه اتفاق افتاده است ندارند. آنها از برخی چیزها طفره رفتند که منجر به نابودی کشور ما شد.” آنها می‌خواهند همه گفتگوها درباره انتخابات لغو شود.»

تلاش‌های قانونی بیشمار ترامپ و متحدانش برای به چالش کشیدن نتایج انتخابات در دادگاه‌های سراسر کشور از جمله دیوان عالی شکست خورده است. نتایج انتخابات تایید شده توسط هر ایالت نیز معتبر تلقی می شود.

قیام 6 ژانویه تلاشی از سوی حامیان ترامپ برای جلوگیری از شمارش آرای کالج الکترال توسط کنگره بود که پیروزی بایدن را تایید کرد.

بایدن ترامپ را “رئیس جمهور سابق شکست خورده” خواند. بایدن گفت: او نه تنها یک رئیس جمهور سابق است، بلکه یک رئیس جمهور سابق است که با بیش از ۷ میلیون رای در انتخاباتی جامع، آزاد و عادلانه شکست خورد.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا