ورزشی

ترخیص پله از بیمارستان، حال اسطوره بهتر است/عکس

به گزارش خبرگزاری patc; پله اسطوره فوتبال برزیل از بیمارستانی که چهار روز پیش به دلیل سرطان روده بزرگ در آن بستری بود، مرخص شد. اسطوره برزیلی 81 ساله اوایل هفته گذشته در کلینیک آلبرت اینشتین در سائوپائولو بستری شد. جایی که قبلاً شیمی درمانی کرده بود. طبق گزارش ها، پله تحت نظارت پزشکی است و هیچ چیز زندگی او را تهدید نمی کند، اگرچه این فوتبالیست سابق در مراقبت های ویژه تحت درمان قرار نمی گیرد.

به گفته خانواده‌اش، او که در برزیل با نام «او ری» یا «شاه» شناخته می‌شود، حداقل ماهی یک‌بار برای معاینات و شیمی‌درمانی برای تومور روده بزرگ که سپتامبر گذشته تشخیص داده شد، به بیمارستان مراجعه می‌کند. در ماه فوریه، بیلی به مدت دو هفته برای درمان سرطان که به دلیل عفونت دستگاه ادراری عارضه داشت در بیمارستان بستری بود. ستاره سابق تیم ملی سانتوس و برزیل قبل از تشخیص سرطان در سال 2019 به دلیل عفونت ادراری در سال 2014 به دلیل سنگ کلیه در بیمارستان بستری شد. در آن مرحله، او فقط نیاز به دیالیز کلیه های باقی مانده داشت. کلیه دیگر او در دهه 1970 به دلیل جراحات برداشته شد.

از بیمارستان مرخص شده، اکنون شینهوا بهتر است / عکس

در سپتامبر 2021، بیلی برای برداشتن تومور کولون تحت عمل جراحی قرار گرفت. ESPN بعداً گزارش داد که بیلی در مراحل اولیه درمان تومورهای روده، کبد و ریه بود. بازیکن سابق فوتبال برزیل که سه بار قهرمان جام جهانی شده بود، در آینده به شیمی درمانی ادامه خواهد داد.

پله تنها قهرمان سه دوره جام جهانی (1958، 1962، 1970) است. او 92 بازی برای برزیل انجام داد و 77 گل به ثمر رساند. پله توسط فیفا به عنوان بهترین بازیکن قرن بیستم شناخته شد. این مهاجم برای سانتوس برزیل (1956-1974) و نیویورک کاسموس در ایالات متحده (1975-1977) بازی کرد. این بازیکن برزیلی 1279 گل رسمی به ثمر رسانده و در کتاب رکوردهای جهانی گینس ثبت شده است.

بیشتر بخوانید:

دکمه بازگشت به بالا