عمومی

تشریح برنامه‌های «پنجمین اجلاسیه آستان‌های مقدس و بقاع متبرکه ایران اسلامی»

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی patc،

به گزارش روابط عمومی آستان مقدس حضرت عبدالعظیم (ع)؛ حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) معاون هماهنگی و توسعه آستان مقدس، جواد علی اکبریان به تشریح «طرح ایران اسلامی پنجمین اجلاسیه آستان مقدس» پرداخت. و ارض مقدس گفت: معابد آستان مقدس را مطالعه کنید، معابد اهل بیت علیهم السلام با همفکری و هم افزایی مناسب خدمات ایده آلی را به زائران ارائه می کنند و با ترویج امور مختلف فرهنگی، حوزه های مدنی و فرهنگی باید در حوزه اجتماعی سرزمین مقدس به خوبی انجام شود.

وی افزود: به همت حجت الاسلام والمسلمین اصلی اولین اجلاس مشترک جهان اسلام در سال 1395 به منظور توسعه همکاری های بین شهرهای مقدس در مشهد مقدس برگزار شد که با سپاس از خداوند متعال. اکثراً از این همایش استقبال می شود. بیماری کرونا این همایش ها با حضور اماکن متبرکه و اماکن متبرکه ایران اسلامی ادامه دارد.

علی اکبریان گفت: این دیدارها تاکنون چهار بار به طور مرتب برگزار شده است که برای پنجمین جلسه با رحمت خدا بر حضرت آیت الله محمدی رشهری حضرت عبد العظیم(ع)، خجالتسلام و عتبات عالیات مسلمین است. مروی، تولیت عتبات عالیات قدس رضوی، آیت الله سعیدی، تولیت عتبات عالیات حضرت معصومه(س) شاهچراغ، حجت الاسلام معاون حج و زیارت نماینده ولی فقیه و رئیس حجاج ایرانی. صندوق اوقاف و امور خیریه چهارشنبه 24 آذرماه در هتل کرامت ساحت مقدس حضرت عبدالعظیم(ع) برگزار می شود.

نماینده آستان مقدس در مجلس شورای اسلامی افزود: تاکنون طرح‌های جامع و عملی و پروژه‌های مشترک پس از این جلسات بررسی شده است تا بتوانیم برنامه‌ریزی مناسبی داشته باشیم و سوالاتی را برای جلسات مراجع عتبات عالیات، جلسات دبیرخانه و جلسات دبیرخانه بررسی کنیم. حوزه قرآنی هفت کارگروه تخصصی استفاده از توانمندی های مختلف جامعه.

وی ادامه داد: در اجلاس ایتب، آستان مقدس با برگزاری جلسات ویژه در راستای خدمت رسانی شایسته به زائران آل الله علیهم السلام دلیلی برای بهره مندی از توانمندی های خاص یکدیگر در آستان مقدس فراهم شده است. معبد عبدالعظیم (ع) به دلیل وجود مرکز پزشکی دارالشفا با خدمات درمانی عالی در معابد کشور، خاطرنشان شد که با هماهنگی جلسه تشریفاتی، پزشکان این مرکز به مرکز درمانی حضرت شاهچراغ (ع) جهت انتقال تجربیات ارزشمند ایشان به پزشکان و کارشناسان مرکز ارجاع دادند.

علی اکبریان اظهار داشت: با توجه به پیشرفت مستمر در این زمینه، استفاده از ابزار رسانه و شبکه های اجتماعی برای معرفی توانمندی ها و موضوعات موجود مراکز مشاوره تخصصی سرزمین مقدس است که در حال حاضر در تمامی بقاع متبرکه و طرح ملی مستقر هستند. من قرآن را دوست دارم» با قرآن در هدف نهضت جهانی کشور از دیگر موضوعات مهم مطرح ایران اسلامی است.

نماینده ستاد هماهنگی و توسعه صندوق موقوفات حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) گفت: جمهوری اسلامی ایران در دوران شیوع بیماری کووید 19 هماهنگی بسیار خوبی با این ایام داشته و در عین حال فضای معنوی و بهداشتی را برای مردم فراهم کرده است. زیارت و استفاده از حرم زائران عادات این سطح را رعایت کرده است و از طریق این سطح در طرحی مشترک، طرح توزیع اقلام بهداشتی و بسته های معیشتی بین خانواده های کم درآمد مبتلا به بیماری عروق بیماری کرونا در مناطق فقیرنشین کشور انجام شده است. در چارچوب طرح “آسایش” اجرا شد.

نماینده آستان مقدس در مجلس عتبات عالیات گفت: با پیگیری های مجلس ایتب در نظر داریم در آینده نزدیک با رهبر فرزانه انقلاب اسلامی دیدار و از رهنمودهای ایشان بهره مند شویم.

دکمه بازگشت به بالا