فرهنگ و هنر

تشکیل شورای راهبردی سرمایه گذاری گردشگری در گیلان برای نخستین بار در کشور

patc/گیلان مدیرکل میراث فرهنگی جیلان با بیان اینکه جیلان کوه، جنگل و دریا دارد و 3400 واحد گردشگری و اقامتی برای پذیرایی از گردشگران وجود دارد، گفت: به زودی اولین کمیته راهبری سرمایه گذاری گردشگری جیلان را در کشور ایجاد می کنیم. .

اما جهانی در مراسم اختتامیه اولین همایش و نمایشگاه فرصت های سرمایه گذاری گردشگری استان گیلان که در تالار مرکزی رشت برگزار شد، با اشاره به اینکه این همایش اولین همایش در نوع خود در کشور است، گفت: این نمایشگاه چهار روزه 46 نمایشگاه خواهد داشت. شهرداری ها و 5 موسسه حضور دارند، برگزار می کنند و مورد استقبال سرمایه گذاران قرار می گیرند.

وی بیش از 5 هزار جاذبه تاریخی و طبیعی را برای گیلان به ارمغان می آورد و افزود: امسال گامی اساسی برای ثبت جهانی ماسوله برداشته ایم و امیدواریم بتوانیم این گوهر درخشان را به گردشگران داخلی و خارجی معرفی کنیم.

مدیر اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گیلان با اشاره به وجود 85 رشته صنایع دستی در گیلان از جمله هنر نفیس بافی چادرشب، خاطرنشان کرد: 27 هزار کارگر صنایع دستی در گیلان کار می کنند، 70 ناحیه و 50 منطقه داریم. روستاهای هدف گردشگری

جهانی گفت: کوه جیلان دارای کوه، جنگل و دریا است و 3400 واحد اقامتی گردشگری برای پذیرایی از گردشگران وجود دارد. در نیمه نخست امسال 70 طرح گردشگری با سرمایه گذاری 1200 میلیارد تومان به بهره برداری رسید و برای 700 نفر فرصت اشتغال ایجاد کرد. در حال حاضر ما 53 پروژه را با سرمایه گذاری 4.7 تریلیون یوان و 5000 شغل جدید به طور اصولی تصویب کرده ایم.

وی با اشاره به ثبت ملی 300 بنای تاریخی و 221 اثر باقی مانده در استان گفت: متأسفانه عناصر و اماکن گیلان و بناهای فرهنگی و تاریخی نقش بسزایی در توسعه استان نداشته اند، در حالی که هر یک از آثار تاریخی هستند. ساختمان بازسازی و نوسازی شده و به یک فرصت سرمایه گذاری تبدیل شده است.

مدیرکل میراث فرهنگی گیلان با بیان اینکه علاوه بر مقاصد گردشگری باید زمان اقامت گردشگران را نیز افزایش دهیم، خاطرنشان کرد: به زودی برای اولین بار در کشور کمیته راهبری سرمایه گذاری گردشگری گیلان را تشکیل می دهیم.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا