فرهنگ و هنر

تصویب نظام جامع روزنامه‌نگاری و رسانه‌ای/ خبرنگاران افسران جهاد تبیین هستند

patc/گلشتاین وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از تصویب سامانه یکپارچه خبر و رسانه در کمیته فرهنگی دولت خبر داد و گفت: این موضوع ده ها سال است که رسانه ها مطرح می کنند و دولت مردمی ما رسیدگی نکرده است. هیاهوی رسانه ای

محمدمهدی اسماعیلی عصر امروز (جمعه 7 مرداد) در مراسم گرامیداشت روز خبرنگار در دانشگاه آزاد گنبدکاووس اظهار داشت: مشکلات خبرنگاران را بارها شنیده و شنیده ایم و تمام تلاش خود را برای رسیدگی به مشکلات خبرنگاران انجام خواهیم داد. . این کلاس.حل

وی با بیان اینکه امروز با یک جنگ گسترده فرهنگی روبرو هستیم، یادآور شد: ما سال هاست که جنگ فرهنگی داریم و امروز در این زمینه جنگ روایتی مهم است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با تاکید بر اینکه شاخص های مختلفی مانند صداقت، اخلاق حرفه ای و رعایت منافع ملی می تواند در پیام تغییر ایجاد کند، گفت: امروز بیش از هر زمان دیگری به اهالی رسانه در مسائل ملی نیاز داریم. همانطور که نقل شده، البته ما سفیدپوش نیستیم، اما نباید اخاذی کنیم.

اسماعیلی با بیان اینکه خیلی ها دوست دارند جامعه ایران را بن بست جلوه دهند، تاکید کرد: جامعه ایران جامعه ای سرشار از نشاط و امید با عزمی جزمی برای فتح قله است، این تصویر جامعه ایران است.

وی با اشاره به اینکه رسانه ها باید چهره امیدبخشی از جامعه ترسیم کنند، افزود: رسالت رسانه ها در عرصه جهاد ویژه است و مهمترین وظیفه آنها روایت و بیان دقیق مشکل است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تصریح کرد: هیچ کس منکر مشکلاتی نیست که وجود دارد، اگرچه امروز در کشور ما در حوزه معیشتی، مخاطرات اقتصادی و اجتماعی مشکلاتی وجود دارد، اما مشکلات همیشه وجود داشته است، اما ایرانی ها این مشکلات را ایجاد کرده اند. این کشور همه مشکلات را حل کرده و موانع را برطرف خواهد کرد.

اسمری با بیان اینکه مردم ایران در طول این 44 سال قهرمانانه از آرمان ها و اهداف خود در عرصه های مختلف دفاع کرده اند، تاکید کرد: این جامعه قابل تقدیر و تحسین است، نه اینکه مدام ضعف ها و مشکلات آن ها را برملا کنیم، امروز تلاش می کنیم این کار را انجام دهیم. در عرصه رسانه های خبری این راه سخت و پرخطر را با کمک اهالی رسانه طی کنیم.

وی هشدار داد: دهه‌هاست که رسانه‌ها خواستار ایجاد یک سامانه جامع خبری و رسانه‌ای شده‌اند و هشدار می‌دهد: «دولت‌های مختلف این موضوع را مطرح کرده‌اند، اما دولت مردمی ما بدون هیاهوی رسانه‌ای این موضوع را بررسی کرده است. این برنامه به تصویب شورای فرهنگی دولت رسیده است. .

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه رسانه ها دهه هاست خواستار ایجاد سامانه جامع خبری و رسانه ای بوده اند، گفت: با تصویب این طرح، همه خبرنگاران از حداقل یک شغل، از حقوق روشن و مجوز خبرنگاری برخوردار می شوند. از جمله بیمه، امنیت شغلی و غیره.

اسمری با بیان اینکه امروز شرمنده هستیم که بخش مهمی از دنیای رسانه درگیر مسائل سکولار هستند و نمی توانند حداقل ها را تامین کنند، گفت: دولت بسته حمایتی خوبی برای اهالی رسانه، مسکن خبرنگاران و فرهنگیان آماده کرده است. سوال دیگری است که با تسهیلات ویژه خبرنگاران از طریق صندوق هنر در حال اجراست.

وی با اشاره به اینکه دولت مردمی مجموعه ای همدل و متحد است و همه خود را رهبری معظم نظام و انقلاب می دانند، گفت: خبرنگاران یکی از مهمترین ارکان جامعه نوین اسلامی هستند و باید ادامه دهند. رسانه ای بودن این حوزه کار می کند تا بتوانیم گام های بلندی برداریم و این نگاه در مدیریت و شخص رئیس جمهور نهادینه شده است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه خبرنگاران مسئولان تبیین کننده جهاد هستند، گفت: خبرنگاران باید در این صحنه حضور داشته باشند تا مبادا انقلاب اسلامی در روایت تحریف شود، روایت های کذب موجب ناامیدی شود و ما موظفیم که به خودمان خدمت کنیم.» ما می دانیم و انتظار داریم که جامعه رسانه ای برای رسیدگی به این مسائل با دولت همکاری کند.

اسماعیلی گلستان را در خط مقدم حرکت منطقه ای دولت می داند و می افزاید: اگر دولت مسائل ارتباطات منطقه ای به ویژه آسیای میانه را در دستور کار قرار دهد گلستان یکی از محورهای مهم است و اگر خدای ناکرده زیرساخت های لازم فراهم شود. در استان ارائه می شود.»
انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا