بین الملل

تظاهرات در نیویورک برای آتش‌بس در غزه

تظاهرکنندگان روز پنج‌شنبه در اعتراض به جنایات رژیم صهیونیستی در نوار غزه در مقر کمیته روابط عمومی آمریکا و رژیم صهیونیستی و مقابل دفتر سناتورهایی که از این گروه لابی‌گری پول دریافت کرده بودند، تجمع کردند.

به گزارش patc، شماری از تظاهرکنندگانی که در اعتراصی مسالمت‌آمیز در درون ساختمانی که دفاتر سناتورها کریستن جیلی‌برند و چاک شومر در آن قرار دارد، بازداشت شدند.

این تظاهرکنندگان با به تن داشتن لباس سیاهی که بر روی آن «آتش‌بس، همین حالا» نوشته شده بود، از سناتورها خواستند تا حمایت مالی از نسل‌کشی را متوقف کنند.

آن‌ها در برابر آسانسورهای این ساختمان نشسته و تا زمان فرارسیدن پلیس، به شعار دادن پرداختند.

یکی از طراحان این تظاهرات عنوان کرد که مردم هرکاری از دست‌شان برمی‌آمده برای متوقف کردن هم‌دستی آمریکا در جنایات نسل‌کشی رژیم صهیونیستی علیه فلسطینی‌ها انجام داده‌اند اما آن‌ها تاکنون گوش‌شان به این حرف‌ها بدهکار نبوده است.

مقاومت فلسطین به رهبری حماس در سپیده‌دم هفتم اکتبر عملیات منحصربه‌فردی را با حمله به شهرک‌های صهیونیست‌نشین منطقه «غلاف غزه» آغاز کرد و ده‌ها صهیونیست را به اسارت گرفت. کارشناسان این عملیات را یک شکست راهبردی برای رژیم صهیونیستی و ارتش «افسانه‌ای» ادعایی آن ارزیابی می‌کنند.

این عملیات باعث آغاز تجاوزات وحشیانه ارتش رژیم اشغالگر به مناطق مسکونی در نوار غزه شد و این تجاوزات از هفتم اکتبر تا ۲۴ نوامبر (سوم آذر) ادامه داشت و پس از وقفه یک‌هفته‌ای جمعه اول دسامبر بار دیگر ازسرگرفته شد.

طی این مدت حملات وحشیانه و غیرانسانی علیه غیرنظامیان و به‌ویژه زنان و کودکان در نوار غزه صورت‌گرفته و بیش از ۲۸ هزار شهید و ده‌ها هزار مجروح بر جای گذاشته است.

انتهای پیام

تیم خبری بین المللی

تحلیلگر اخبار خارجی با تمرکز بر رویدادهای آموزشی و تحصیلی جهانی. با توانایی درک عمیق از چالش‌ها و موفقیت‌های آموزش و تحصیل در جهان، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره رویدادهای آموزشی، تحولات در آموزش و تاثیرات آن‌ها بر جوامع ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی منحصر به فرد، به شما دیدی جامع از تحولات آموزشی و تحصیلی جهانی می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا