عمومی

تفاهم‌نامه‌ گسترش فضاهای ساخت فیلم در استان‌ها منعقد شده است – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، محمد حمیدی مقدم چهارشنبه شب در مراسم بزرگداشت جمال شورجه سینمای آنلاین ایران با تاکید بر دغدغه عدالت فرهنگی با بیان اینکه تفاهم نامه ای برای گسترش فضای فیلمسازی منعقد شده است، گفت: در این راستا وی گفت: سازمان سینمایی بخشی از امکانات و فضای مالی را که در مرکز هزینه می‌کند به استان‌ها هدایت می‌کند.» امکان رشد و شکوفایی استعدادها در مناطق آنها

وی با اشاره به برگزاری برنامه تمبرهای فیلم ایران در کشور به همت سازمان سینمایی افزود: این برنامه برای تسری افتخار سینماگران در کشور اجرا می شود تا موضوع تنها معطوف به پایتخت نباشد.

حمیدی مقدم با بیان اینکه جمال شورجه نامی جاودانه در صنعت سینمای ایران است، گفت: به لطف مجموعه گرانبهای فیلم و همچنین شخصیت و حضور بزرگوار هنرمند، باید شخصیت هایی مانند او در فیلم ها تکثیر شود.

رئیس مرکز گسترش فیلم های مستند، تجربی و انیمیشن گفت: استان جولانگاه استعدادهای هنری به ویژه در حوزه فیلم است.

در مراسمی که چهارشنبه شب در فرهنگسرای امام خمینی (ره) برگزار شد، استاندار زنجان و برخی از مدیران ارشد استانی و فرماندهان لشکری ​​در این مراسم حضور یافتند و پذیرای گرم دانشجویان جوان و فعال در حوزه خانواده بودند. فلسفه

جمال شورجه در 22 بهمن 1333 در زنجان به دنیا آمد. وی فارغ التحصیل کارشناسی کارگردانی از دانشکده فیلم و نمایش دانشگاه هنر تهران و به عنوان دستیار شروع به کار کرد که اکنون یکی از کارگردانان مطرح کشور به شمار می رود.

شورجه فعالیت سینمایی خود را از سال 1362 در 30 سالگی به عنوان دستیار کارگردان در فیلم زنده دوله تو آغاز کرد و سپس در سال 65 طراحی صحنه فیلم «پرواز در شب» را نیز تجربه کرد.

پس از سالها تجربه دستیاری، در سال 1376 در سن 34 سالگی اولین فیلم خود را با نام «رود روزن» ساخت و در سال 1377 با نوشتن فیلمنامه «ده شب» وارد عرصه شد.

سی و سه روز، ملاقات موعود، باشگاه مخفی، خلبان، دایره سرخ، عبور از خط قرمز، حماسه مجنون، لبه تیغ، عملیات کرکوک و شب دهم همه آثار جمال شورجه هستند.

دکمه بازگشت به بالا