استان ها

تفاهم نامه همکاری ایجاد مرکز آموزش‌های تخصصی نفت و گاز در قشم امضاء شد

به گزارش patc قشم، راه اندازی مرکز آموزشی تعمیر و نگهداری تجهیزات نفت و گاز، ارتقای دانش فنی و عملی نیروهای بومی جزیره، بومی سازی و انتقال فناوری های نوین در صنعت گاز از مهم ترین اهداف می باشد. این تفاهم نامه

معاون اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد قشم در مراسم امضای این تفاهم نامه گفت: منطقه آزاد قشم به دلیل موقعیت ویژه در بازار و وجود میادین نفت و گاز نقش ویژه ای ایفا می کند. در بخش انرژی و مناطق آزاد کشور و در آینده نزدیک قطب انرژی منطقه شود.

مختار گرشاسبی ادامه داد: 2 هزار و 600 هکتار از اراضی ساحل جنوبی جزیره برای ایجاد صنایع نفت، گاز و پتروشیمی استفاده شده و برای 6 مجتمع پتروشیمی، 2 مجتمع گاز و 2 مجتمع نفتی مجوز گرفته شده است.

وی افزود: همچنین در شمال غرب جزیره چندین شرکت در حوزه انرژی فعال هستند و در چند سال آینده چندین شرکت در صنایع پایین دستی پتروشیمی فعالیت خود را آغاز خواهند کرد.

به گفته گرشاسبی، همه این برنامه ها آینده پایدار جزیره را نشان می دهد که نیاز به آموزش نیروهای متخصص را دوچندان می کند و بستر را برای تجهیز و تعمیر صنعت نفت و گاز فراهم می کند، بنابراین حضور اکو بزرگترین شرکت های تحت حمایت نفت، گاز است. و پتروشیمی های جزیره می توانند این منطقه را بسیار موثر پوشش دهند.

در ادامه این مراسم، مدیر مرکز توسعه بین المللی قشم، ایجاد و انتقال فناوری های نوین را یکی از راه های اصلی منطقه آزاد قشم برای ایفای نقش نماینده حاکمیت این جزیره عنوان کرد.

کمال بلمیان ادامه داد: در این راستا مرکز توسعه بین‌المللی قشم، اقتصاد دریایی، صنایع نفت، گاز و پتروشیمی را توسعه می‌دهد، جوانان و جوانان بومی را برای تبدیل شدن به کارآفرینان نمونه آموزش می‌دهد و همچنین استارت‌آپ‌ها و کسب‌وکارهای محلی را توسعه می‌دهد. مهمترین کار استراتژی مهم تصمیم گرفت.

به گفته بلمیان، مرکز رشد قشم برای تقویت اکوسیستم کارآفرینی چندین تفاهم نامه با تعدادی از مجتمع های صنعتی و آموزشی شناخته شده امضا کرده است و تفاهم نامه هایی را با شرکت های اکولوژیک امضا کرده است تا به عنوان مرکز رشد در آینده نقش آفرینی کند. توسعه همه جانبه و متوازن کل جزیره.

مدیرعامل شرکت راه اندازی و توسعه صنعت نفت (OICO) نیز در بخشی دیگر از این مراسم گفت: ایران با داشتن 208 میلیارد بشکه ذخایر نفت و 340 میلیون مترمکعب ذخایر گاز طبیعی در رتبه نخست جهان قرار دارد.

سعید مومنی ادامه داد: در حال حاضر 300 میلیون تن ذخایر نفت و گاز در دنیا برای تولید انرژی وجود دارد که پیش بینی می شود این رقم تا سال 2040 به 400 میلیون تن برسد.

وی افزود: در حالی که استفاده از منابع جدید انرژی در حال گسترش است، این ارقام نشان دهنده تقاضای فزاینده جهان برای سوخت های فسیلی در سال های آینده است و ثابت می کند که سرمایه گذاری در نفت، گاز و انرژی برای کشور سودآور و سودمند خواهد بود.

به گفته مومنی، جزیره قشم یکی از اولویت‌های راهبردی کشور در راه‌اندازی صنایع پالایشی و پتروشیمی است و با توجه به برنامه‌ریزی برای تبدیل این منطقه به قطب انرژی، تفاهم‌نامه همکاری در زمینه نگهداری و تعمیرات، آموزش حرفه‌ای و ارتقاء منعقد شده است. نیروی انسانی نقش فعالی خواهد داشت. آن را داشته باشد.

بنابراین گزارش، تفاهم نامه همکاری برای ایجاد مرکز آموزش حرفه ای نفت و گاز در منطقه آزاد قشم با حضور جمعی از نمایندگان و مدیران سازمان منطقه آزاد و شرکت راه اندازی و توسعه صنعت نفت به امضا رسید. . (OICO).

امضای تفاهم نامه راه اندازی مرکز آموزش حرفه ای نفت و گاز در قشم

46

دکمه بازگشت به بالا