فرهنگ و هنر

«تفسیر بایبل» بررسی می‌شود – patc

نشست گذشته نگر با تمرکز بر جان اچ هیز و کارل آر هالدی با ترجمه اعظم پویا و سعید شفیعی.

به گزارش patc، نشست نقد و بررسی به صورت مجازی از سوی موسسه شهر کتاب روز سه شنبه (15 اسفند) ساعت 11 صبح و با حضور حسین خندق آبادی، سیدمحمدعلی طباطبایی و اعظم پویا برگزار می شود.

همچنین دوستان علاقه مند می توانند نقد و بررسی کتاب تفسیر کتاب مقدس را از فرهنگسرای شهرکتاب در کتابفرهنگ در اینستاگرام، کانال تلگرام bookcitycc و صفحه مرکزی سایت آپارات دنبال کنند.

کتاب نقد اختصاصی این همایش توسط نشر نی منتشر شده است.

در این همایش آمده است: «این کتاب برای دانشجویانی در نظر گرفته شده است که الهیات مسیحی را در زمینه تفسیر کتاب مقدس و روش های تفسیر مطالعه می کنند، اگرچه هر علاقه مند به تفسیر می تواند مخاطب این رشته باشد. فعالیت تفسیری چیست؟ فعالیت تفسیر متون دینی چیست؟ مفسران برای فهم و تفسیر متون دینی به چه ابزاری نیاز دارند؟ برای دریافت معنی متن از چه روشی باید استفاده کرد؟

از ویژگی های مهم این کتاب علاوه بر ابزارهای قدیمی، پرداختن به شیوه های نوین تفسیر متون دینی است که با واژه «نقد» بیان می شود. نویسنده در فصل اول کتاب، مقدمه ای مفصل و اساسی بر فصول بعدی کتاب ارائه می دهد که شامل نقد متن، نقد تاریخی، نقد دستوری، نقد ادبی، نقد منبع، نقد چهره، نقد سنتی، بازنویسی نقد و غیره است. موضوعات، نقد ساختارگرایانه، و نقدهای رسمی یا قانونی وجود دارد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا