استان ها

تقاضای شرکت‌های خصوصی برای جذب نیرو، از تعداد زندانیان یزد بیشتر شده است

به گزارش خبرگزاری patc از یزد، رضا مقبلی روز جمعه در نشست ائمه جماعات استان با اداره کل زندان های استان با بیان اینکه خانواده زندانیان بسیار آسیب پذیر هستند و نیازمند حمایت های مادی و معنوی هستند، افزود: مردم و گروه ها با حمایت های خود. جهادگران می توانند از سخنان و دستورات خود برای کاهش آسیب و تسریع در اصلاح و تربیت استفاده کنند.

مقبلی با بیان اقدامات و تلاش های این اداره کل در زمینه اشتغال و حرفه آموزی که در شش ماهه نخست امسال مقام اول را در زمینه حرفه آموزی کشور کسب کرده است، گفت: اشتغال توسعه دهندگان واجد شرایط زندانیان به دلیل همکاری با شرکت ها و تعامل ارزشمند شرکت های خصوصی به چنین سطحی رسیده اند که در حال حاضر افراد بیشتری نسبت به زندانیان نیاز دارند.

به گفته وی، در حوزه حرفه آموزی نیز از ابتدای سال جاری شاهد برگزاری 59 دوره در 32 رشته کاربردی و صدور 516 کارت مهارت بوده ایم.

استاندار یزد به دیگر دستاوردهای رتبه یک در رویدادها و فعالیت های فرهنگی در کشور و برترین نهاد استان در حوزه نماز دسته جمعی اشاره کرد و گفت: در توسعه آموزش قرآنی قرار است اقدام خوبی در سراسر کشور انجام شود. زندانها به ویژه در مدرسه مشکات قرآن. تعداد زیادی از مددجویان با کمک 26 روحانی دوره های قرآن را گذرانده و گواهینامه دریافت کرده اند.

وی در ادامه افزود: در زمینه فعالیت های آموزشی با تلاش همکاران و اهتمام آموزش و پرورش و دانشگاه امکان ادامه تحصیل از کمپین های سوادآموزی به دانشگاه ها فراهم شده است و در حال حاضر 22 دانشجو در آموزش عالی مشغول به تحصیل هستند.

46

دکمه بازگشت به بالا