عمومی

تلاش های حاج قاسم در حفاظت از مردم کردستان فراموش ناشدنی است – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، محمود سنگاوی سنندج روز سه شنبه در سخنانی در سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی گفت: به شهید سردار سلیمانی و همه ایرانیان و عراقی هایی که برای دولت اسلامی جان باختند تسلیت می گوییم.

وی افزود: در ابتدا فکر می‌کردیم ارتش عراق برای مبارزه با داعش وارد میدان می‌شود، اما متأسفانه همه سلاح‌های آمریکایی را نیز تحویل دادند. دولت اسلامی و اقلیم کردستان را به حال خود رها کنید.

فرمانده جنگنده آزادی توضیح اقلیم کردستان: فقط حاجی قاسم و جمهوری اسلامی برای کمک رسانی به مناطق و شهرهای کردستان می شتابند آلورا ما سعدیه را آزاد کردیم و این آغاز پیروزی ما بر داعش است.

سنگاوی وی افزود: بسیاری از فرماندهان جنگنده آزادی ما قبل از داعش جان باختیم، اما حاج قاسم از ذکاوت خود برای کمک به برادران و خواهران کردستانی خود استفاده کرد و همه ما از او سپاسگزاریم.

گفت: اگر سپاهیان جنگنده آزادی مقاومت نکردند، سپاهی که حاجی قاسم فرماندهی آن را برعهده داشت، دست جان و مال کردستان نیست. دولت اسلامی سقوط خواهد کرد

سنگاوی وی گفت: با همکاری جمهوری اسلامی و درایت و دلاوری های حاج قاسم و حاج قاسم ابومهندس ما بدون مهدی نمی توانستیم موفق شویم.

وی افزود: به منظور دولت اسلامی ما ۱۱ هزار شهید و مفقود تقدیم کردیم، علاوه بر حاجی قاسم و جمهوری اسلامی ایران، از کشورهای دیگری هم که به ما کمک کردند تشکر می کنیم.

فرمانده کل قوا جنگنده آزادی اقلیم کردستان عراق تاکید کرد که داعش نه تنها یک سازمان افراطی عربی و اسلامی است، بلکه یک سازمان تروریستی سازمان یافته است که دریافت کرده است. بین المللی او در اسرع وقت اسلحه را عوض کرد.

سنگاوی وی افزود: داعش همچنان در منطقه است و در سال گذشته 300 عملیات تروریستی علیه اقلیم کردستان عراق انجام داد و بیش از 1000 نفر و در مقابل 720 نفر را کشت. دولت اسلامی به زور جنگنده آزادی آنها مردند.

وی خاطرنشان کرد: «ظالمانه وجود دارد. دولت اسلامی آنها وجود دارند و جان و مال مردم را تجاوز می کنند.

سنگاوی وی گفت: از زمان بمباران شیمیایی حلبچه، جمهوری اسلامی به سرعت به مردم ما کمک کرده و در چهار دهه گذشته میزبان هزاران شهروند اقلیم کردستان بوده است.

وی افزود: امنیت و آرامش کنونی در اقلیم کردستان حاصل ریخته شدن خون هزاران شهید است و اکنون بهتر از بقیه عراق زندگی می کنیم و در این راستا همیشه قدردان مردم ایران هستیم. “

سنگاوی وی گفت: نام و یاد حاج قاسم سلیمانی و سایر شهدای امنیت و آرامش جاودانه خواهد بود و امیدواریم در سال جدید شاهد این ناامنی ها در منطقه نباشیم.

دکمه بازگشت به بالا