ورزشی

تمجید AFC از سرمربی تیم ملی فوتبال بانوان ایران – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری آنلاین، در حالی که تیم فوتبال بانوان ایران برای اولین بار در جام حذفی شرکت کرد، مریم ایراندوست، مربی فوتبال بانوان گفت که نه تنها باید در بازی، بلکه در بازی هم موفق باشیم. طرز فکر ما را در مورد این بازی ها تغییر دهید. سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا درباره نحوه ورود ایران به جام ملت ها و آینده فوتبال بانوان کشورمان صحبت کرده است.

در این گزارش آمده است:

این داستان برای خیلی ها فقط طعم خوبی از مراحل انتخابی جام ملت ها است، اما برای ایران داستر، راهیابی به جام ملت ها اوج زندگی و کارش بود.

تیم فوتبال بانوان ایران که در مسابقات مقدماتی 2021 در تاشکند ازبکستان در رده 72 جهان قرار دارد، هرگز به جام ملت‌ها راه پیدا نکرده است.

آنها در طول این سال ها تلاش کردند و نتوانستند به جام ملت های آسیا در سال های 2010، 2014 و 2018 صعود کنند، اما روحیه و عملکرد آنها در ازبکستان به آنها یک صعود تاریخی و دید تاریخی داده است. پاسخ تغییر فوتبال زنان ایران

مریم ایراندوست گفت: از نتایج برای بدست آوردن با آمدن به ازبکستان و راهیابی به جام حذفی، خوشحال ترین فرد روی کره زمین هستم. از نظر فنی تیم ما هنوز جای پیشرفت زیادی دارد و سعی می کنیم در اردوی آماده سازی این نواقص را برطرف کنیم تا بتوانیم در آینده بهتر عمل کنیم و نقاط ضعف خود را به حداقل برسانیم.

وی افزود: همه می دانند که تیم فوتبال بانوان ایران مدت زیادی است که تشکیل نشده است و نمی توانیم همه کاستی ها و مشکلات را در مدت کوتاهی برطرف کنیم، اما باید بگویم همه در تلاش هستیم تا مشکلات را برطرف کنیم.

مشخص است که فوتبال بانوان ایران گام‌های خارق‌العاده‌ای برداشته است، به‌خصوص زمانی که مریم، دختر نصرت ایلاندوست، بازیکن و مربی سابق ایرانی، نقطه شروع این گام‌ها را در نظر می‌گیرد.

ایلاندوست با اشاره به اینکه کدو سبزی غذای مورد علاقه ایرانیان است، گفت: در این 42 سال بارها از من پرسیده اند که چرا یک دختر باید فوتبال بازی کند و بهتر است کدو سبزی بپزد. و من دیگر آنها را نمی خورم؟ دیگر نیازی به گفتن نیست که ما کی هستیم زیرا همه ایرانی ها فیلم ها و عکس های ما را دیده اند و مطمئنم همه ما را می شناسند.

قدرت تیم ملی فوتبال بانوان در خانه فوتبال دوستان ایران بیشتر شده است اما اگر چشم پاسخ اگر قرار باشد دوزیتی بلندمدت ایرانی حاصل شود، فقط داستان بزرگتری آغاز می شود.

ایران دوسیت گفت: زمانی که تیم ایران در بین 12 تیم برتر آسیا قرار گیرد و در مهمترین رقابت های آسیا شرکت کند، تاثیر مثبتی روی تیم فوتبال بانوان ایران خواهد داشت. امیدوارم با برنامه ریزی منطقی، تیم ملی فوتبال بانوان به رده های سنی تقسیم شود و برنامه پنج ساله توسعه و رشد تیم فوتبال بانوان به خوبی اجرا شود.

وی افزود: با حمایت مستمر فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران و مردم ایران این اطمینان را به شما می دهم که تا پنج سال آینده در جام جهانی بانوان حضور خواهیم داشت.

لازم به ذکر است مسابقات جام حذفی بانوان آسیا از 30 دی تا 15 بهمن ماه به میزبانی هندوستان با حضور 12 تیم برگزار می شود. تیم های اول و دوم هر گروه و 2 تیم برتر رتبه سوم هر گروه به مرحله بعدی مسابقات راه خواهند یافت. تیم فوتبال بانوان ایران که برای اولین بار در این مسابقات موفق به کسب سهمیه شد، در گروه اول با هند، چین و چین تایپه همگروه است.

برنامه مسابقات گروهی فوتبال بانوان ایران به وقت تهران:

پنجشنبه 30 دی ساعت 17:30، ایران – هند

یکشنبه 23 بهمن ساعت 13:30، ایران – چین

چهارشنبه 26 فوریه، ساعت 17:30، ایران – چین تایپه

دکمه بازگشت به بالا