حوادث و رویدادها

تمرکز هلال احمر بر آموزش‌های همگانی عملی و مهارت محور

مدیرکل آموزش و پرورش جمعیت هلال احمر در حاشیه گردهمایی مدیران ارشد هلال احمر گفت: تمرکز ما بر افزایش و توسعه کارگاه های عملی برای تبحر در مبانی آموزش عمومی بوده و اکنون در مراحل شروع سفر.

به گزارش patc و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی هلال احمر؛ نواب شمس پور روز گذشته در گردهمایی مدیران ارشد ستادی و مدیران عامل استانی در شهر مشهد، در مسیر ترویج آموزش همگانی توسط هلال احمر، اظهار کرد: بر اساس نیازسنجی ها و ارزیابی ها، به صورت نظری انجام شد. آموزش برای بهبود آمادگی افراد برای رویارویی با خطرات مؤثر است، اما کافی نیست. بنابراین به عنوان اولین قدم، یک کارگاه عملی 4 ساعته را به دوره مبانی پیشگیری از خطر اضافه کردیم و از این ماه، یک دوره تئوری 8 ساعته اضافه کردیم.

وی تکرار و تمرین را شرط لازم برای تمرین هلال احمر می داند و گفت: پس از تمرکز بر تمرینات عملی نوبت به تمرین می رسد. تمرین در واقع آموزش عملی مستمر است. ما این رویکرد را بر خانه های حلال متمرکز می کنیم. خانه هلال یک مرکز آموزشی کوچک است که مردم را برای خطرات در مناطق دورافتاده روستایی و مناطق محروم شهری آماده می کند.

شمس پور با بیان اینکه تمرکز بر گروه های هدف ویژه مشارکت عمومی را تسهیل می کند، افزود: تمرکز ما بر روی گروه های هدف خاص مانند دانش آموزان، دانشگاهیان، سربازان، روستائیان و شهرداران است. آنها هم می توانند خودشان را یاد بدهند و هم به سرعت به دیگران آموزش دهند زیرا با تعداد زیادی از مردم ارتباط دارند.

مدیرکل آموزش همگانی هلال احمر آموزش 24 ساعته و 7 روز هفته را برای همه مهم می داند و می گوید: پس از کووید-19، سامانه آموزش آنلاین خادم (که خانواده ها در معرض خطر هستند) آن را در دسترس همه قرار داده است. آموزش و پرورش تا به امروز بیش از 1.5 میلیون نفر دوره ها را به صورت مجازی گذرانده اند و پس از آزمون الکترونیکی گواهی شرکت در این سامانه را دریافت کرده اند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا