حوادث و رویدادها

تمهیدات ترافیکی پلیس راهور تهران بزرگ در روز طبیعت

جانشین رئیس پلیس راهور تهران بزرگ از ممنوعیت تردد تمامی کامیون ها در خیابان های تهران در روزهای طبیعی خبر داد و طرح جدید پلیس برای نظارت بر دسترسی به پارک ها و برخورد با تخلفات را تشریح کرد. رانندگان روز .

سرهنگ محمد رازقی در گفت وگو با patc، وی در خصوص تمهیدات، محدودیت‌ها و ممنوعیت‌های ترافیکی روز شنبه ۱۳ فروردین و روز طبیعی گفت: با توجه به شرایط کنونی کرونا و ممنوعیتی که از دو سال گذشته به دلیل رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی وجود داشته است، انتظار می‌رود شهروندان در این امر مشارکت کنند. در پارک‌ها و باغ‌ها.» شهر تهران بیش از هر زمان دیگری است.

وی ادامه داد: همچنین از روز دوم روز طبیعی که ماه مبارک رمضان است و شروع فعالیت مدارس که منجر به بازدید بیشتر از پارک ها، بوستان ها و اماکن تفریحی می شود، پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ اقدام کرده است. اقدام ویژه».

جانشین رئیس پلیس راهور تهران بزرگ ادامه داد: امسال محدودیتی داریم که بر اساس آن به ناچار در برخی معابر محدودیت ترافیکی اعمال می کنیم تا بتوانیم مدیریت بهتری در محدوده داشته باشیم. از جمله چیتگر، سرخه حصار، یاس فاطمی، شمال و جنوب، استان و پارک های بزرگ و پربازدید که پلیس در حال ورود و اجرای کارهایی است که او انجام داده است.

رازقی افزود: در طرح آج، خطوط ورودی پارک توسط مخروط ها از هم جدا شده است و پلیس بارهای ورودی راهروها را کنترل می کند و رانندگانی را که قصد ورود به پارک و پارکینگ ها را به داخل آج دارند راهنمایی می کند تا مانع عبور بار در راهروها شوند. “پیداش نکن. این اقدام به رانندگانی که قصد تردد در این مناطق را دارند اما قصد ورود به پارک را ندارند، از بار ترافیکی ورودی پارک جلوگیری می کند و به راحتی تردد می کنند.

جانشین رئیس پلیس راهور تهران بزرگ به رانندگانی که قصد بازدید از پارک ها و پارک ها را دارند توصیه کرد از فرصت برای مشاهده صف های ورود به پارک استفاده نکنند و از سایر خودروهای منتظر برای ورود به پارک سبقت نگیرند. رانندگان در هنگام صف باید مانند سایر خودروهای منتظر به نوبت وارد پارک شوند تا مانع عبور سایر رانندگان نشوند.

وی افزود: در روزهای طبیعی همه همکارانم در جاده هستند و طرح های مقطعی می کشند که نیاز به همکاری شهروندان و رانندگان دارد. از همه رانندگان انتظار می رود با پلیس راهور مستقر همکاری کنند و در صورت مشاهده مسدودی موقت پلیس راهور اقدام کنند. ترافیک محلی، بله برای روانتر کردن ترافیک. البته بسیار مهم است که پلیس راننده را به مسیر جایگزین بهتری راهنمایی کند و راننده را از در دیگری به داخل پارک راهنمایی کند. پلیس امیدوار است مردم، شهروندان، رانندگان و خانواده ها در این زمینه با پلیس راهور تهران بزرگ همکاری کنند.

رازگی گفت: نکته دیگر ممنوعیت و ممنوعیت تردد تمامی کامیون های سنگین در روز طبیعی است و پلیس راهور تهران بزرگ در این روز از آن جلوگیری می کند.

وی گفت: «برخی از رانندگان هستند که بیشترین تخلفات را در این روز مرتکب می‌شوند، مانند خرج کردن در یک سواری، یا هزینه‌های بیش از حد در قسمت بار، یا کنار گذاشتن رانندگان فردی.» آنها می‌توانند ظرفیت بیشتری در خودرو ایجاد کنند. شرایط مشابه برای پلیس راهنمایی و رانندگی خط قرمز است زیرا ایمنی را کاهش می دهد. با این تخلفات توسط پلیس راهور تهران بزرگ برخورد قاطع خواهد شد.

جانشین رئیس پلیس راهور تهران بزرگ گفت: رانندگان توجه داشته باشند و پارک در حاشیه بزرگراه ممنوع است؛ مثلاً در پارکی مانند پردیسان دو طرف بزرگراه وجود دارد و پلیس راهنمایی و رانندگی این کار را انجام می دهد. اجازه ندهید رانندگان از یک طرف پارک کنند، مدتی بودن در کنار بزرگراه بسیار خطرناک است و عابران پیاده در آن روز اجازه عبور از جاده را ندارند.

نکته مهم دیگر این است که برخی از ورودی‌های تهران مانند جاده تلو از شمال به جنوب، جاده لشگرک از شمال به جنوب یا ورودی تهران از ساعت 16 به دلیل حجم ترافیک یکطرفه هستند؛ بنابراین مسیرهایی مانند لواسان. در بعدازظهر به دلیل تردد سنگین و یک طرفه برای مسافران بازگشتی امکان پذیر نخواهد بود، برنامه ریزی های متعدد انجام می شود و در صورت نیاز محدودیت های اضافی در مقاطع اعمال می شود.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا