حوادث و رویدادها

تنها سینمای کاشمر در آتش سوخت

patc/ خراسان رضوی رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی کاشمر از وقوع آتش سوزی در سینمای کاشمر خبر داد.

امیر نژاد رحیم در گفت وگو با patc، افزود: حدود ساعت 18:20 امروز طی تماس شهروندانی که در یکی از سینماهای ایران دچار آتش سوزی شده بودند، بلافاصله خودروهای آتش نشانی ایستگاه قائم (عج) که به محل حادثه نزدیکتر بود، فراخوان شدند.

وی گفت: با توجه به شدت آتش سوزی و گسترش آتش، آتش نشانی ژانلان دو دستگاه خودروی دیگر را به محل اعزام کرد. خوشبختانه آتش به سالن اصلی سرایت نکرد اما به دلیل گسترش آتش، کل لابی سینما به طور کامل در آتش سوخت و سالن اصلی نیز بر اثر دود غلیظ سیاه شد.

رئیس سازمان آتش نشانی و ایمنی کاشمر گفت: به دلیل شدت آتش سوزی و ترس از ریزش دیوارها، تمامی راه های منتهی به محل مسدود و شرکت های خدمات رسانی برق و گاز ارتباط خود را با محل قطع کردند.

وی با بیان اینکه در مجموع پنج خودرو و 10 آتش نشان برای اطفای حریق به محل حادثه اعزام شدند، گفت: اطفای و اطفای حریق بیش از یک ساعت و 20 دقیقه طول کشید.

احمدی نژاد رحیم گفت: «سینما مجهز به سیستم اطفای حریق دستی است و با وجود اینکه سینما در ساعت کاری است اما خوشبختانه هیچکس وارد نشده است.» فقط فیلمبردار بلافاصله پس از وقوع آتش سوزی صحنه را ترک کرد.

وی با انتقاد از ازدحام جمعیت در زمان آتش سوزی افزود: با وجود کم عرض بودن خیابان ها و وجود وسایل نقلیه سنگین در منطقه به دلیل ترافیک سنگین نمی توان به موقع به این موضوع خدمات رسانی کرد. صحنه

رئیس سازمان آتش نشانی کاشمر گفت: علت اصلی حادثه در حال حاضر در دست بررسی است و به زودی نتیجه آن اعلام می شود.

تنها سینمای کاشمر در سال 1376 که پس از 24 سال در اختیار هلال احمر این شهر بود، سال ها بود که ساختمان آن بیکار بود و تقریباً ویران شده بود.

با توجه به فرسودگی بیش از حد ساختمان، تصمیم بر آن شد تا پیشرفت های فنی در تکنولوژی و استحکام ساختمان از جمله ستون ها، سبک بودن سقف و اجرای پی های نواری و استحکام ساختمان انجام شود. به عنوان نمایش های صوتی و تصویری استاندارد در این فیلم سینمایی. همچنین سالن جدیدی به مساحت حدود 300 متر برای این سینما ساخته شده است که ظرفیت نمایشگاهی نیز دارد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا