فرهنگ و هنر

توافق برای گشایش جبهه جدیدی در اثرگذاری دانشگاه ها و احیای معروفات

ستاد رونجی ایول و دانشگاه بیان نور بر سر راه اندازی گروه ویژه ای از دانشگاه های محله، انتخاب اساتید نخبه در رشته های مختلف رونگجی ایول و استفاده از توانمندی های بین المللی به توافق رسیدند و دانشگاه برای ارتقای سطح شهر به توافق رسید. ارزش و انقلاب مرکز آموزش و پرورش.

به گزارش ایسنر، این توافق در دیدار رئیس، دبیر و معاون علمی ستاد امر به معروف و نهی از منکر با رئیس و معاون دانشگاه بیان نور حاصل شد.

آیت الله کاظم صدیقی فرمانده امر به معروف و نهی از منکر در این دیدار که در تالار شهدای امر به معروف و نهی از منکر برگزار شد، ابراز امیدواری کرد که این دیدار منشأ تحول و پیشگام در مسیر نفوذ و احیاء باشد. کارهای خیر در دانشگاه جبهه جدید.

وی خاطرنشان کرد: صحنه در 43 سال گذشته سازوکار و بستری برای اجرای امر به معروف و نهی از منکر ارائه نکرده است. دشمنی که فرصت می‌بیند برای مقابله با دین و استقلال و عزت ایران اسلامی، زیرا تعجب می‌کنیم که جوانان و طلاب جوان ما آمادگی و بصیرت نهادینه و روحیه و شاگردان ایمانی، اخلاص، استقلال و عزت را ندارند.

آیت الله صدیقی با بیان اینکه تاکنون خون شهدا و درایت، هوشمندی، امانت و کاریزمای امام راحل و مقام معظم رهبری، تهدیدها را به فرصت تبدیل کرده اما به انقلاب لطمه وارد کرده است، گفت: با توجه به شرایط موجود، مردم ایران و انقلاب اسلامی ایران را از دست داده اند.

رئیس ستاد مرکزی وزارت محمد با اشاره به تشکیل اتاق‌های جنگ توسط گروهک‌ها در دانشگاه‌ها و برخورد رسمی با دین در اوایل انقلاب، گفت: علی‌رغم اتفاقات اخیر، گروهی از دانشجویان و اکثرا حضور دارند. از اساتید متعهد دفاع از اسلام، عدم درگیری دشمن به اهداف خود نمی رسد، اما در دانشگاه جای تعدیل و بازتولید معنویت، اسلام گرایی، اندیشه های انقلابی، احترام و استقلال وجود دارد تا دچار آسیب نشویم. ویرانی، واکنش و عقب ماندگی.

وی با اشاره به اینکه امر به معروف و نهی از منکر در قالب قوانین مصوب به دستگاه ها ابلاغ شده است، اما حوزه های علمیه و دانشگاه ها هنوز کار جامعی بر این فریضه بزرگ و تعیین کننده انجام نداده اند، تصریح کرد: این قانون به عنوان الله متعال امت نوشته شده است. باید در قالب گفتمان مردمی و همگانی انجام شود و در عین حال گروهی ویژه بستر اجرای آن را تعریف و به روز کنند و برای اقشار و گروه های مختلف غذای مناسب، مسئله محور و مطالبه گر ارائه کنند.

آیت الله صدیقی، بازنگری علمی سازوکار امر به معروف و نهی از منکر را تنها راه پیشرفت، جهش علمی و معنوی و استقلال ملی دانست و افزود: دانشگاه ها و مساجد بر اساس نیازهای اجتماعی و مسائل مربوط به مرزهای مثبت و منفی و آموزش تعلیم و تربیت است. و آموزش نقاط قوت و ضعف بخش و تعیین محور تحقیقات و پایان نامه ها در زمینه و ارائه محتوا برای استعدادها.

وی تاکید کرد: در صورت عدم همکاری مدارس منطقه امر به معروف و نهی از منکر هیچ تاثیری نخواهد داشت.

رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر، بازسازی آموزش و پرورش و دانشگاه ها با سبک و سیاق اسلامی را ضروری می داند و می افزاید: به گونه ای که دانشگاه ها و حوزه های ما به مردم گره نخورد و نیازهای آنها در پرتو علم بیان شود. نحوه تعیین و تعریف روش. هیچ تضمینی برای ادامه انقلاب وجود ندارد.

وی با بیان اینکه این نشست شروع خوبی برای استفاده از توانمندی های مختلف دانشگاه در جهت ارتقای کارآمدی دولت انقلابی است، افزود: ستاد امر به معروف و دانشگاه پیام نور از تخصص های مختلف برای تشکیل اتاق فکر مشترک نهایت استفاده را خواهند کرد. با تعریف برنامه درسی جدید و تشویق دانشجویان به پایان نامه نویسی، تحول جدیدی را آغاز کنیم تا بتوان آن را به سایر دانشگاه ها نیز تعمیم داد، شاهد یک حرکت دانشگاهی تمام عیار باشیم.

دانشگاه پیام نور از همکاری مشترک با ستاد استقبال می کند

ابراهیم تقی زاده رئیس دانشگاه پیام نور نیز در این نشست گفت: در حال حاضر این دانشگاه تقریباً 400 هزار دانشجو، 3800 هیئت علمی و 15 هزار نیروی آموزشی در 400 مرکز و واحد در سراسر کشور به عنوان کادر آموزشی مشغول به تحصیل است.

وی با اشاره به اینکه 85 درصد رشته های دانشگاه بیان نور در رشته علوم انسانی است، افزود: 87 رشته در مقطع کارشناسی و نزدیک به 300 رشته کارشناسی ارشد در رشته علوم انسانی است و 400 انجمن علمی و فرهنگی در این دانشگاه فعالیت می کنند.

رئیس دانشگاه بیان نور با استقبال از پیشنهاد همکاری مشترک رئیس ستاد برای ترویج امر به معروف و نهی از منکر گفت: ما می توانیم نقش خود را در زمینه های مختلف به خوبی ایفا کنیم، اشتراکات زیادی داریم و در همه زمینه ها آمادگی داریم. جنبه های.

به گفته وی، بیش از 60 درصد اساتید دانشگاه بیان نور در زمینه های مختلف علوم اجتماعی از جمله علوم تربیتی، روانشناسی، مشاوره و حقوق فعالیت دارند که بی شک به انجام همکاری کمک می کند و گروه اساتید ارزشمند بسیار است. قوی .

دکتر تقی زاده با اشاره به اینکه بازنگری نیروی انسانی یکی از رسالت های دانشگاه پیام نور است، گفت: تیم اساتید و مؤلفان دانشگاه و همچنین مرکز انتشارات آمادگی کامل برای همکاری با ستاد امر به معروف در زمینه آموزشی را دارند. تولید محتوا

وی از راه اندازی مرکز تحقیقات روانشناسی و حقوق خانواده در دانشگاه پیام نور خبر داد و گفت: این دو مرکز علمی می توانند در بهره برداری از ظرفیت جامعه و اساتید مسجد و برنامه های دانشکده جامعه کمک شایانی کنند. دانشگاه یکی از شهری ترین واحدهاست و تلاش می کند به عدالت آموزشی دست یابد و راهی برای ارائه خدمات آموزشی به کشور شود چرا که کمترین هزینه تحصیلی را دریافت می کند.

زمینه های مساعد همکاری ستاد و دانشگاه پیام نور

دکتر تقی زاده همکاری و هماهنگی ستاد امر به معروف و دانشگاه پیام نور را بسیار مفید دانست و افزود: این تعامل برای اسلامی و فرهنگی شدن دانشگاه نسبت به گذشته مفید بوده و به ارتقای سطح علمی کمک می کند. از اساتید.” و او این کار را کرد.

وی به فعالیت های بخش بین المللی دانشگاه پیام نور پرداخت و با اشاره به ایجاد دبیرخانه اتحاد بین المللی دانشگاه های مجازی جهان اسلام در این دانشگاه گفت: ما نمایندگان وزارت تحصیلات عالی افغانستان هستیم و حدودا در این زمینه حضور داریم. 50 کشور دیگر و سه کشور سوریه در آن حضور دارند. عراق، لبنان و پاکستان نیز در تلاش برای ساختن دانشگاه هستند، 57 کشور مسلمان در جهان عضو اتحادیه بین المللی دانشگاه های مجازی جهان اسلام هستند و از این نظر، اگر بتوانیم بازی کنیم، عالی است. نقش با هم، محیط زیست نیز مثبت و سودمند است.

پس از این جلسه با توافق طرفین کارگروه ویژه مشترک ستاد امر به معروف و نهی از منکر و دانشگاه بیان نور تشکیل شد و نمایندگانی از همه احزاب برای اجرای کار معرفی شدند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا