تور سراسری تصویر ایران آغاز شد

همزمان با روز گرامیداشت مقام معلم و به مناسبت بیستمین دوره نمایشگاه تصویر سال و جشنواره فیلم تصویر  با چکیده‌ای از بیست سال نمایشگاه‌های تصویر سال و فیلم‌های برنده جشنواره فیلم تصویر در مجموعه «هنرشهر آفتاب» در شیراز گشایش یافت.

به گزارش patc، بنا بر اعلام دبیرخانه تصویر سال، این نخستین‌بار است که آثار جشن تصویر سال به‌صورت مرور بر دوره‌های گذشته تصویر  درخارج از تهران به نمایش گذاشته می‌شود.

شیراز، نخستین مقصد تور تصویر ایران بود و ایستگاه بعدی استان گیلان با میزبانی شهرداری رضوانشهر و فضاهای نمایشگاهی در شهر رشت خواهد بود.

سیف‌اله صمدیان، دبیر جشن تصویر سال‌ و جشنواره فیلم تصویر در آیین گشایش این نمایشگاه با اشاره به تقارن افتتاح نمایشگاه با روز معلم تصریح کرد بسیاری از آثار ارائه شده در «هنر شهر آفتاب» مروری بر بیست دوره گذشته جشن تصویر سال در حوزه هنرهای تصویری نتیجه تجربیات  هنری بسیاری از معلمان شاخص در هنرهای تصویری ایران است.

او خوشحالی و خرسندی‌اش را از اینکه تور تصویر سال در اولین ایستگاه «تور سراسری تصویر ایران» از ۱۲ تا ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ در شهر «شیراز» خاستگاه همیشگی هنر و ادب ایران زمین برگزار می شود، ابراز کرد.

تور سراسری تصویر ایران آغاز شد

به‌ گفته سیف‌اله صمدیان، این مجموعه هنری، حاصل کار  بیش از ۳۵۰۰ هنرمند هنرهای تصویری ایران در رشته‌های «عکاسی» (خبری، مستند اجتماعی، هنر و هنرمندان، ورزشی و خلاقه) «کاریکاتور»، «گرافیک» در بیست سال گذشته این رویداد مستقل هنری است.

در جشنوراه فیلم تصویر هم بیش از ۷۰ فیلم برنده بخش جوان و شش فیلم برنده در بخش ویژه تهران به نمایش در می‌آید.

محسن خباز، مدیر عامل مجموعه هنرشهر آفتاب، در جایگاه میزبان، در شروع مراسم افتتاح نمایشگاه، تاکید کرد: مجموعه شهر هنر آفتاب با آنلاین و افتخار میزبان مرور بیست سال نمایشگاه تصویر سال است.

او با اشاره به تلاش‌ها و استمرار در برگزاری جشن تصویر سال از فعالیت‌های سیف‌اله صمدیان به عنوان دبیر جشن تصویر سال و جشنواره تصویر و تیم برگزاری او قدرشناسی کرد و دسته گلی توسط دکتر کوروش کمالی
 سروستانی استاد ادبیات؛ از سوی هیئت مدیره مجموعه هنر شهر آفتاب به سیف‌اله صمدیان بمناسبت روز معلم اهدا شد.  

در پایان خباز، با نام بردن از حامیان برگزاری این رویداد فرهنگی در شیراز از گالری سرو ناز، کلینیک سلامت پایدار، مچموعه رُست و گروه معماری اشعری سپاسگزاری کرد.

تور سراسری تصویر ایران آغاز شد

جشنواره فیلم تصویر در روز نخست با نمایش فیلم ۷۶ دقیقه و ۱۶  ثانیه با عباس کیارستمی آغاز شد. در ادامه نمایش سه‌گانه صمدیان در باره کیارستمی، امروز  پنجشنبه ۱۳ اردیبهشت با حضور سیف‌اله صمدیان فیلم «روزی روزگاری در مراکش» کارگاه مشترک فیلمسازی عباس کیارستمی و مارتین اسکورسیسی در مراکش نمایش داده می‌شود و روز جمعه ۱۴ اردیبهشت هم نوبت نمایش فیلم «کیارستمی مشغول کار است» خواهد بود.

نمایشگاه و جشنواره فیلم تصویر تا ۲۰ اردیبهشت ماه جاری ادامه دارد و حضور برای عموم علاقمندان در شیراز آزاد و رایگان است.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا