عمومی

توزیع هوشمند میوه تنظیم بازاری شب عید ۲۰ درصد زیر قیمت بازار

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی patc،
ˈصدراعلی اکبرخانیˈ در نشست خبری ساماندهی بازار میوه شامگاه عید سعید فطر افزود: در راستای تحقق این هدف علاوه بر عرضه 10 درصدی، 24 هزار تن پرتقال تامسون و 8 هزار تن پرتقال والنسیای جنوبی تولید می شود. عرضه خواهد شد.و 17000 تن سیب درختی. بیش از نیاز استان ها باشد. برای عید فطر ذخیره می شود.

مدیرعامل تعاونی کشاورزی مرکزی گفت: نحوه توزیع نتایج تنظیم بازار عید سعید فطر در سال جاری علاوه بر توزیع سنتی معمول هر سال، مقداری هوشمندی به منزل ارسال می شود.

علی اکبرخانی گفت: برای جلوگیری از التهاب در بازار، بازار میوه ها را تنظیم می کند تا قیمت هایی را بین 15 تا 20 درصد کمتر از قیمت بازار ارائه کند.

وی با بیان اینکه تولید پرتقال تامسون مازندران در سال جاری بین 20 تا 30 درصد کاهش یافته است، گفت: در راستای حمایت از تولیدکنندگان داخلی، میوه های تحت کنترل بازار با قیمت های بالاتر از بازار خریداری می شود.

مدیرعامل اتحادیه مرکزی تعاونی های روستایی و کشاورزی گفت: تولید سیب درختی در سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش یافته است.

وی با اشاره به اینکه با توجه به اقدامات کنترلی بازار هیچ مشکلی برای نظارت بر بازار شب افطار نخواهیم داشت، افزود: امسال برخی از استان های بزرگ کشور تحول هوشمندانه عید سعید فطر را انجام می دهند. ثمره اگر این طرح موفقیت آمیز باشد موفق خواهد شد به استان های دیگر گسترش دهید.»

دولت هر ساله برای حمایت از تولیدکنندگان، سیب و پرتقال را در شب عید فطر با قیمت مناسب خریداری می کند و از مصرف کنندگان با قیمت های متناسب با بازار حمایت می کند.

دکمه بازگشت به بالا