فرهنگ و هنر

توزیع و ابلاغ اعتبارات استانی مربوط توسط صندوق اشتغال و کارآفرینی ایثارگران

صدور و ابلاغ اعتبارات استانی مربوط به صندوق اشتغال و کارآفرینی ایثارگران

مطابق با نهادینه سازی اعتبار مندرج در بند “ب” تبصره 16 قانون بودجه 1400 و به منظور اجرای بند “ج” ماده 89 قانون برنامه ریزی توسعه ، اعتبارات مربوط به سطح استان توزیع و اعلام می شود توسط وزارت دارایی استان صندوق اشتغال و کارآفرینی پیشکسوتان.

به گزارش patc ، در مرحله اول اجرای بند “ب” تبصره 16 قانون برنامه ریزی 1400 و به منظور تکمیل قانون بودجه بند “ج” ماده 89 قانون برنامه ششم توسعه از مجموع منابع گنجانده شده در طرح ، معادل 10000 تسهیلات پرداخت قرض الحسنه بازپرداخت 7 ساله ایثارگران با پرداخت 200 میلیارد ریال به بانک کشاورزی ، 200 میلیارد ریال به بانک مسکن و 500 میلیارد ریال است. ریال به پست بانک (در کل 4/500 میلیارد ریال) به بانکهای شعبه استانی مربوطه اختصاص می یابد.
مطابق دستورالعمل ها و استانداردهای منتشر شده از سوی صندوق اشتغال و کارآفرینی ایثارگران ، با معرفی دفاتر بنیاد شهید و امور ایثارگران استان ، این اعتبارات از طریق بانک عامل در اختیار متقاضیان و ذینفعان تسهیلات قرار می گیرد.
شایان ذکر است اقدامات لازم برای توزیع اعتبار مازاد از طریق سایر بانکهای عامل در حال انجام است.
گفتنی است ، علاوه بر تلاش صندوق اشتغال و کارآفرینی جانبازان و توسعه مدیریت بنیاد شهید و امور ایثارگران ، منابع و نمایندگان امور حقوقی و نمایندگان امور مجلس و نمایندگان امور مجلس برای جذب این منابع ، استراتژی آقای سعید مدیرانی که از اوهادی ، معاون رئیس جمهور ، رئیس جمهور و رئیس صندوق های فوق الذکر حمایت می کنند نیز در این زمینه بسیار مثر هستند.
انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا