حوادث و رویدادها

توصیه‌های پلیس راهور به شرکت‌کنندگان در مراسم ارتحال امام خمینی(ره)

معاون اجتماعی و فرهنگ حمل و نقل پلیس راهور کشور توصیه ها و هشدارهای ایمنی در حوزه حمل و نقل را به حاضران در مراسم ارتحال امام خمینی (ره) ارائه کرد.

سرهنگ عین الله جهانی در گفت وگو با patc وی با اشاره به حضور زائران در سی و سومین سالگرد رحلت امام خمینی (ره) گفت: در سالروز رحلت بنیانگذار آن حضرت شاهد حضور خیل عظیمی از ائمه جماعات و رهبران و عاشقان بوده ایم، لذا در طول انقلاب اسلامی برای برای تردد ایمن و بدون تصادف زائران حرم امام خمینی (ره)، یکسری توصیه ها و هشدارهای راهنمایی و رانندگی ارائه می شود.

وی ادامه داد: رانندگان اتوبوس که وظیفه جابجایی زائران در کاروان‌ها را بر عهده دارند، وظیفه سنگینی دارند تا با استفاده از خودروی ایمن و سالم با استراحت و آرامش کافی، به این موضوع در سفر رسیدگی کنند و همچنین باید برای زائران بازگشتی نیز مورد توجه قرار گیرد.

وی ادامه داد: رانندگان در جاده ها به علائم راهنمایی و رانندگی و توصیه های پلیس راهنمایی و رانندگی دقت کنند. همچنین از رانندگان تقاضا داریم به مسافران و زائران یادآوری کنند که کمربند ایمنی خود را ببندند. رانندگان باید مدیریت زمان را در مورد زمان های رفت و برگشت در نظر بگیرند تا با سرعت های نامشخص به دلیل رفت و آمدهای برنامه ریزی نشده کمبود زمان را جبران نکنند.

جهانی افزود: رانندگان اتوبوس و زائران باید ایمنی پارک در جاده و هنگام سوار و پیاده شدن را مدام در نظر داشته باشند، زائران ممکن است تا مبدأ یا بخشی از مقصد پیاده روی کنند. در این صورت این افراد مجبورند در جاده های خاکی تردد کنند و از آنجایی که بیشتر لباس مشکی می پوشند، احتمال برخورد وسایل نقلیه با زائران افزایش می یابد، بنابراین توصیه می کنیم رانندگان و عابران پیاده با رعایت نکات ایمنی تردد از بروز حوادث جلوگیری کنند. به اندازه کافی مراقب باشید.

معاون اجتماعی و فرهنگ حمل و نقل پلیس راهور گفت: زائران عزیز بخشی از مسافت تا عتبات عالیات را با پای پیاده طی می کنند، حتما سعی کنند در ابتدا، وسط و انتهای زنجیره از تجهیزات رعد و برق استفاده کنند. رانندگان عبوری و تصادف با زائران راه نمی روند. زائران سعی کنند در سمت مقابل وسیله نقلیه راه بروند، جریان ترافیک را رعایت کنند و در مواقع خاص و بحرانی بتوانند پاسخ مناسبی برای جلوگیری از خطر داشته باشند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا