حوادث و رویدادها

توصیه‌ها و هشدارهای پلیس راهور به عابران و رانندگان در روزهای برفی و بارانی

در پاسخ به شرایط بارش برف و باران در سطح شهر، نمایندگان پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ توصیه هایی را به کاربران ترافیکی اعم از رانندگان، مسافران و عابرین پیاده ارائه کردند.

سرهنگ سعید اکبری در گفت و گو با patc وی با بیان شرایط بارش باران و برف در اکثر جاده های پایتخت گفت: در این راستا شهروندان اعم از رانندگان، مسافران و عابران پیاده باید در تردد در سطح شهر یک سری نکات کلیدی را رعایت کنند. برای افزایش ایمنی همه کاربران ترافیک و جلوگیری از اختلالات ترافیکی این نکات را رعایت کنید.

وی گفت: با بارش برف و باران در نقاط مختلف پایتخت، پلیس راهور در آماده باش کامل به سر می برد و تمام تلاش خود را برای انحراف ترافیک و جلوگیری از راه بندان به کار خواهد گرفت. در عین حال لازم است شهروندان از ترددهای غیرضروری به ویژه در ساعات اوج ترافیک پرهیز کنند و حتی الامکان از ناوگان حمل و نقل عمومی استفاده کنند.

اکبری با بیان اینکه لازم است عابران پیاده از ورود ناگهانی به مسیر تردد خودروها به دلیل لغزنده بودن معابر خودداری کنند، افزود: همچنین تردد از محل هایی که تردد عابران پیاده مجاز هستند، کاملا ضروری است. این نکات در تاریکی هوا به دلیل کاهش دید راننده باید در نظر گرفته شود. ضمناً به شهروندان توصیه می شود از عبور از جاده در سطوح یخ زده و لغزنده به ویژه در سمت مسیر دوچرخه سواری خودداری کنند.

وی ادامه داد: همچنین مسافران برای سوار شدن به اتوبوس به پارک در محل مناسب توجه کنند. علاوه بر این، اگر مسافرانی هستند که با راننده آشنا هستند، باید توجه داشته باشند که از رفتارهایی که حواس راننده را پرت می کند، خودداری کنند.

مدیر راهنمایی و رانندگی پلیس راهور تهران همچنین به رانندگان توصیه کرد: قبل از حرکت در جاده از سالم بودن وسایل گرمایشی خودروی خود مطمئن شوند. هنگام رانندگی بیشتر به جهت مخالف توجه کنید و با سرعت مطمئنه رانندگی کنید. ضمنا در بین رانندگانی که در محور شمالی تهران تردد می کنند باید زنجیر چرخ به همراه داشته باشند.

به گفته وی در هوای بارانی و برفی نباید از موتورسیکلت استفاده کرد و موتورسواران نیز از این وسیله استفاده نکنند زیرا در این صورت احتمال تصادف برای موتورسواران چندین برابر می شود.

بیشتر بخوانید: هنگام رانندگی در برف و باران، این نکات را باید جدی گرفت

اکبری همچنین استفاده از لاستیک های عاج و یخ شکن را به همه رانندگان توصیه کرد و گفت: اطمینان از سلامت برف پاک کن ها نیز از موارد مهمی است که باید قبل از حرکت انجام شود و به هیچ عنوان با برف پاک کن خراب رانندگی نکنید. .

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا