خانواده و جامعه

توضیحات وزیر رفاه درباره بسته معیشتی برای رفع فقر

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی درباره بسته معیشتی گفت: برنامه‌های کوتاه‌مدت، میان‌مدت و بلندمدت کاهش فقر با دستور رئیس‌جمهور در حال تدوین است.

به گزارش patc، حجت‌الله عبدالملکی در جمع خبرنگاران گفت: در سال‌های انقلاب اسلامی فقرزدایی مورد توجه جدی قرار گرفت و اقداماتی انجام دادیم که در دنیا کم نظیر بود.

وی ادامه داد: در حوزه بیمه جامع دولت سیزدهم مردمی اتفاق جدیدی را رقم می زند. امروز اعلام کردیم که یک میلیون و 400 هزار نفر از افراد فقیر و کم درآمد روستایی، عشایری و شهرهای کوچک با ایجاد کمیته امداد، سازمان بهزیستی و سایر نهادهای حمایتی در بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر شرکت خواهند کرد. بیمه آنها رایگان شروع می شود و هر سال یک درصد افزایش می یابد، زیرا در صندوق بیمه اجتماعی روستائیان و عشایر پنج درصد توسط اعضای صندوق و ده درصد توسط دولت پرداخت می شود.

وزیر رفاه افزود: کار از هم اکنون آغاز شده و تعداد بیمه شدگان در صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر در واقع بیش از 80 درصد افزایش یافته است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ضمن قدردانی از نمایندگان مجلس به خاطر آنچه که در بودجه 1401 به نظر می رسد، به شدت تلاش می کنیم منابع دیگری را که در اختیار دولت است جذب کنیم و امنیت بیشتری را برای سال آینده فراهم کنیم. .

عبدالملکی در ادامه درباره معیشت گفت: با دستور رئیس جمهور برنامه های کوتاه مدت، میان مدت و بلندمدت برای فقرزدایی در حال تدوین است. طراحی و هماهنگی های اولیه انجام شده است. در حال مذاکره با بانک مرکزی هستیم.

وی گفت: این بسته دارای 5 رکن اصلی شامل کمک غذایی، کمک نقدی، تسهیلات، توانمندسازی و اشتغال و تخفیف است که در حال مذاکره با ادارات مختلف هستیم، ما همیشه دستورات رئیس جمهور را دنبال کرده ایم. معاون اول رئیس جمهور و معاونت اقتصادی نیز در این زمینه به ما کمک می کنند.

عبدالملکی در پاسخ به این سوال که آیا می توان امشب دستمزد کارگران را آزاد کرد؟ وی گفت: امروز چهارشنبه است و جلسه شورای عالی کار برگزار می شود.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا