اقتصادی

تولیدکنندگان لوازم خانگی آماده رقابت هستند/ واردات بی‌رویه راه‌حل نیست

معاون صنایع عمومی وزارت صمت با بیان اینکه ایجاد محدودیت‌ها یا ممنوعیت‌ها برای فراهم کردن فرصت برای تولیدکنندگان بود، گفت: برداشت وزیر صنعت، معدن و تجارت این است که تولیدکنندگان لوازم خانگی در حال حاضر توانمند شدند، این فرصت در حد کافی به آن‌ها داده شده و الآن آمادگی رقابت دارند، اما واردات بی رویه هم حل مشکل نیست و هیچ کسی تولید داخلی را فدای واردات نخواهد کرد.

به گزارش patc، محمدمهدی برادران در برنامه میز اقتصاد، اظهار کرد: در حال حاضر براساس مصوبات، در برخی از حوزه‌ها که محدودیت تولید وجود دارد، مثل کولرگازی، اجازه واردات داده می‌شود. درمورد حوزه‌های دیگر هم اگر تولیدکنندگان بتوانند سال آینده تولیدات فعلی خود را در حوزه انرژی و مدیریت مصرف انرژی با استانداردهای جدید تطبیق دهند، بازهم ضرورتی ندارد که واردات را در این حوزه‌ها تسهیل کنیم.

وی ضمن اعلام موافقت با واردات مشروط و دارای زمان و مدیریت شده، تصریح کرد: نظر وزیر صنعت، معدن و تجارت هم این است که ایجاد محدودیت‌ها یا ممنوعیت‌ها برای ایجاد فرصت تولید و عرضه بیشتر برای تولیدکنندگان و توانمند شدن آن‌ها بوده است. همچنین برداشتی وزیر صنعت، معدن و تجارت این است که تولیدکنندگان در حال حاضر در خیلی عرصه‌ها توانمند شدند، این فرصت در حد کافی داده شده و از نظر قیمت و کیفیت آمادگی رقابت هم دارند.

این مقام مسئول ادامه داد: ما هیچ وقت از ممنوعیت مطلق دفاع نکردیم. واردات بی رویه هم حل مشکل نیست و هیچ کسی تولید داخلی را فدای واردات نخواهد کرد. اشتغالی که امروز ایجاد شده بسیار ارزشمند است و باید با تدبیر در این حوزه تصمیم گرفته شود.

انتهای پیام

تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی با تجربه فعالیت در زمینه اخبار و تحلیل‌های اقتصادی هستم. با دانش عمیقی از مسائل مالی و اقتصادی، تلاش می‌کنم به شما اطلاعات دقیق و جامع را ارائه دهم تا شما بتوانید درک بهتری از رویدادها و تغییرات در دنیای اقتصاد داشته باشید.
دکمه بازگشت به بالا