فرهنگ و هنر

تکریم موکب داران اربعین در کربلای معلی

مراسم تجلیل از موکب حسینی توسط ستاد فرهنگی اربعین در کربلای معلی برگزار شد.

به گزارش patc، ستاد فرهنگی اربعین امسال در آستانه اربعین حسینی 1401 هجری قمری میزبان سلسله برنامه ها و همایش هایی در شهرهای نجف اشرف و کربلای معلی خواهد بود.
در جریان این طرح ها، همایشی با عنوان «فرهنگ و معارف عرب و علوی» در شهر صفر نجف اشرف روز یکشنبه 23 برگزار می شود.
این برنامه با حضور دانشگاه امیرالمؤمنین(ع) اهواز و بنیاد بین المللی اربعین از ساعت 9:00 به وقت محلی در حرم صفی صفایی نجف اشرف برگزار می شود.

همچنین با همکاری بنیاد فرهنگی آلبارن و بنیاد بین المللی آلبارن مراسم تجلیل از راهپیمایان حسینی روز دوشنبه 24 ساعت 16 به وقت محلی در شفر برگزار می شود.
این مراسم در سالن کنفرانس هتل قریشی کربلا برگزار می شود.

سه شنبه شانزدهم صفر از ساعت 9 به وقت محلی همایش «انا من حسین(ع)» به همت بسیج اساطید و از ساعت 16 همایش «زینب کبری ادامه نهضت حسینی» به همت همین مکان برگزار می شود. سازماندهی شده توسط کارگروه زنان ستاد فرهنگ صنف.

همایش «اربعین و تمدن جدید» نیز نامگذاری این همایش است که روز چهارشنبه 26 ساعت 9 به وقت محلی در صفر به میزبانی دانشگاه امام حسین(ع) کربلا، نقبه و بنیاد بین المللی اربعین برگزار می شود.

در خصوص برنامه های ستاد فرهنگی البین در کربلای معلی، محالی، پنجشنبه 18 صفر از ساعت 9:00 به وقت محلی، نشست «البین و نهضت مقاومت اسلامی»، کمیته فرهنگی مشارکت سازمان مقاومت دانشگاه کرمان و دبیرخانه حزب مقاومت، مراسم «یادآوری خانواده های معظم شهدا» ساعت 16 و عاشورا «شب شعر» بعد از نماز در مغرب زمین به همت گروه شعر و ادب ستاد، بنیاد بین المللی اربعین .

روز جمعه 19 صفر ساعت 9:00 به وقت محلی، نشست «البان و تمدن نوین اسلامی» به دبیری معاونت پژوهشی در مرکز مدیریت حوزه علمیه برگزار می شود.
بخش پایانی طرح ستاد فرهنگی اربعین کربلا، «اجلاسیه قرآن» است که بعد از نماز جمعه مغرب با حضور جمعی از قاریان کشور برگزار می شود.
انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا