ورزشی

تیم ملی اسکواش یکسال بدون اردو!

سرمربی تیم ملی اسکواش گفت: با وجود این که خرداد مسابقات قهرمانی آسیا اسکواش در چین را داریم اما ملی پوشان به جای تمرکز بر روی تمرینات همچنان به دنبال درآمدزایی هستند.

مجید روحانی در گفت وگو با patc، از برگزاری مسابقات تیمی اسکواش قهرمانی آسیا در خرداد سال آینده خبر داد و اظهار کرد: برای انتخاب نفرات برتر جهت شرکت در این تورنمنت اسفند سال گذشته مسابقات انتخابی تیم ملی را برگزار کردیم که نوید ملک ثابت، محمدرضا ضیا کاشانی، سپهر اعتمادپور، سمیع الله قاصد آبادی، مجتبی کفیلی و پویا شفیع فر ۶ اسکواش باز برتر بودند که به اردوی تیم ملی دعوت شدند.

وی گفت: بعد از پایان مسابقات انفرادی قهرمانی آسیا که خرداد سال گذشته در چین برگزار شد متاسفانه از آن زمان تا اسفند سال گذشته نه اردویی برپا شد و نه تمرینی برای ملی پوشان اسکواش داشتیم و به دلیل کمبود بودجه فدراسیون حتی امکان اعزام نفرات برتر این رشته به تورنمنت‌های برون مرزی وجود نداشت، همین امر سبب افت رنکینگ ملی پوشان برتر این رشته شده است.

سرمربی تیم ملی اسکواش خاطرنشان کرد: متاسفانه با تعطیلی اردوها، ملی پوشان چون درآمدی ندارند برای تامین معاش خود سعی می‌کنند با گرفتن شاگرد بیشتر به دنبال درآمدزایی باشند و تمرکز کافی برای روی تمرینات خود نمی‌گذارند و همین مساله سبب افت عملکرد آن ها شده است، البته در سال جاری با هدف گذاری که فدراسیون انجام داده برای این که ملی پوشان اسکواش بیشترین زمان خود را معطوف تمرینات کنند تا درآمدزایی، ۵ مسابقه جایزه بزرگ با جوایز نقدی پیش‌بینی شده که امیدوارم اجرایی شود.

وی در پاسخ به این پرسش که وضعیت اسکواش بازان را برای شرکت در مسابقات قهرمانی آسیا چگونه ارزیابی می‌کنید؟ افزود: چون یکسال است به هیچ تورنمنت برون مرزی اعزام نشدیم اکنون جایگاه خاصی در آسیا نداریم و ورزشکاران دچار افت رنکینگ شدند، تلاش بر این است که در صورت امکان جزو ۴ تیم برتر قرار بگیریم که دور از دسترس نیست.

روحانی در پایان یکی از معضلات اساسی این رشته را پایین بودن میزان قرارداد بازیکنان در باشگاه‌های اسکواش عنوان کرد و گفت: اگر باشگاه‌های اسکواش قرارداد خوبی را با بازیکنان این رشته منعقد کنند دیگر ضرورتی وجود ندارد که ورزشکاران به دنبال درآمدزایی باشند. متاسفانه پایین بودن سقف قراردادها در باشگاه‌ها سبب شده تا بازیکنان به جای این که زمان بیشتری را صرف تمرینات کنند با گرفتن شاگرد به دنبال درآمدزایی باشند و همین مساله سبب شده تا طی ۲ سال گذشته جایگاه خود را در آسیا از دست بدهیم. امیدوارم با حمایت فدراسیون و با برگزاری مسابقات جایزه بزرگ علاوه بر رفع مشکل درآمدزایی بازیکنان، رنکنیگ ملی پوشان نیز از این طریق ارتقاء پیدا کند.

انتهای پیام

کارگروه خبری مطالب ورزشی

با داشتن علاقه‌ی عمیق به ورزش و تجربه در زمینه‌ی نوشتن ورزشی، من به عنوان نویسنده‌ی ورزشی به ارائه‌ی تحلیل‌ها و نقد‌های دقیق و جذاب درباره‌ی تیم‌ها، بازیکنان و رویدادهای ورزشی می‌پردازم. همراهی با من را بپذیرید و دنیای ورزش را از زوایای جدیدی بشناسید.
دکمه بازگشت به بالا