عمومی

جابجایی پرداخت یارانه، مهم‌ترین حرکت دولت سیزدهم

یکی از کارشناسان اقتصادی مهم ترین حرکت اقتصادی اخیر دولت سیزدهم را انتقال یارانه ها از ابتدای مسیر تولید یا واردات به پایان آن یعنی مردم و سفره هایشان و جایگزینی ریال با ارز عنوان کرد.

به گزارش و به نقل از patc مبتکر، محمدرضا فرزین افزود: دولت چاره ای ندارد جز اینکه یا همان رویکرد دولت قبل را در پیش بگیرد و در ابتدای پرداخت یارانه ها 5 قلم باقی مانده را از 25 قلم به تدریج حذف کند یا نحوه توزیع یارانه را تغییر دهد. راه حل دوم؛ چون منطق اقتصادی تر است.

وی با اشاره به اینکه 5 قلم باقیمانده مواد راهبردی از جمله دام و دارو است، گفت: حذف فوری عواقب جدی برای اقتصاد و معیشت مردم خواهد داشت و هر چه منبع و کانال یارانه ها به سفره خانواده نزدیکتر باشد، وضعیت مطلوب و عادلانه تر خواهد بود. یارانه خواهد بود. نتیجه خواهد شد.

مدیر عامل شرکت ملی ایران گفت: اینکه فرض کنیم یارانه باید تمام هزینه های خانوار را پوشش دهد، نادرست است، بر این اساس است که یارانه بخشی از هزینه های مردم را پوشش می دهد که در صورت خدای ناکرده خواهد بود. بانک هشدار داد

رئیس کمیته هماهنگی بانک های دولتی در پاسخ به سوالی مبنی بر ارزان فروشی کالاهای تولیدی توسط دولت گفت: حتی چند گرمی ارزان قیمت نیز امری بسیار مذموم و غیرقابل قبول است. کالاها

دستگاه های دولتی قطعا با هرگونه اقلام کم فروشی برخورد خواهند کرد و مردم به زودی نتیجه اقدامات مسئولان مربوطه را خواهند دید.»

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا