ورزشی

جام سی و سوم فجر روی دستان تکواندوکاران ایران – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، این دوره از مسابقات که دوشنبه گذشته با رقابت‌های بخش بانوان و حضور ۳۴۹ تکواندوکار از کشورهای مختلف در سالن خانه تکواندو آغاز شده بود، عصر امروز پنجشنبه ۲۶ بهمن ماه با قهرمانی تیم مردان ایران به پایان رسید.

تکواندوکاران کشورمان با کسب ۷ مدال طلا و یک نقره عنوان قهرمانی این رقابت را به نام خود ثبت کردند. پاکستان با یک طلا و یک نقره عنوان نایب قهرمانی را از آن خود کرد و قزاقستان با یک نقره و چهار برنز سوم شد. تیم‌های آذربایجان و پناهندگان هم با حضور در رتبه‌های چهارم و پنجم به کار خود در این رقابت‌ها پایان دادند.

در پایان این رقابت‌ها «حمزه عمر سعید» نماینده وزن ۸۷+ کیلوگرم پاکستان به عنوان برترین تکواندوکار و داوود بیدار از تیم تالی پارک فرمانیه (ایران) عنوان بهترین سرپرست این مسابقات انتخاب و معرفی شدند. همچنین محمد حامد (اردن)، «اوساما محمود» (مصر)، علی اصغر اکرمی (ایران) و مهدی قاسمی (ایران) به عنوان برترین داوران این رقابت‌ها انتخاب شدند. جایزه تیم اخلاق سی و سومین دوره رقابت‌های جام فجر نیز به تیم ملی آذربایجان رسید.

در روز دوم این مسابقات تکواندوکاران اوزان ۵۸-، ۶۸-، ۸۰- و ۸۷+ کیلوگرم به مصاف هم رفتند که نفرات برتر به شرح ذیل معرفی شدند:

نفرات برتر چهار وزن دوم:

وزن ۵۸- کیلوگرم:

۱- مهدی حاجی موسایی (ایران) ۲- ابوالفضل زندی (ایران) ۳- علیرضا حسین پور (ایران) و تامیرلان تلیولس (قزاقستان)

وزن ۶۸- کیلوگرم:

۱- محمد صادق دهقانی (ایران) ۲- امیر مرتضی عابدیان (ایران) ۳- متین رضایی (ایران) و یاشار ممدلی (آذربایجان)

وزن ۸۰- کیلوگرم:

۱- سید محمد امین کریمی (ایران) ۲- امیر محمد اشرافی (ایران) ۳- التاج گافاروف (آذربایجان) و نورکانات کوزهاخمت (فزاقستان)

وزن ۸۷+ کیلوگرم:

۱- حمزه عمر سعید (پاکستان) ۲- سید محمد ابراهیم حسینی (ایران) ۳- امیر محمد رحمانی راد (ایران) و محمد رضا خانی (ایران)

جام سی و سوم فجر روی دستان تکواندوکاران ایران

نفرات برتر روز دوم

کارگروه خبری مطالب ورزشی

با داشتن علاقه‌ی عمیق به ورزش و تجربه در زمینه‌ی نوشتن ورزشی، من به عنوان نویسنده‌ی ورزشی به ارائه‌ی تحلیل‌ها و نقد‌های دقیق و جذاب درباره‌ی تیم‌ها، بازیکنان و رویدادهای ورزشی می‌پردازم. همراهی با من را بپذیرید و دنیای ورزش را از زوایای جدیدی بشناسید.
دکمه بازگشت به بالا