عمومی

جایی برای شما در جام جهانی نیست!

علاوه بر تیم ملی ایران، دو تیم دیگر در تاریخ فوتبال هستند که مربیان خود را قبل از جام جهانی اخراج کردند.

به گزارش patc و به نقل از اخبار آنلاینظاهرا همکاری دراگان اسکوچیچ با تیم ملی فوتبال ایران به پایان رسیده است و پس از برکناری او از هدایت تیم ملی توسط کمیته فنی فدراسیون فوتبال، هیات مدیره فدراسیون فوتبال نیز با تایید این تصمیم، اخراج اسکوچیچ را رسما اعلام کرد. پس از راهیابی به جام جهانی 2022 قطر، اتفاقی که برای دراگان اسکوچیچ افتاد مشابه اتفاقی است که برای تومیسلاو ایویچ فقید قبل از جام جهانی 1998 فرانسه رخ داد. ویرا پس از راهیابی به جام جهانی 1998 فرانسه با والدیر ویرا، در یک شب دراماتیک در ملبورن برکنار شد و یک مربی سرشناس (ایویچ) هدایت تیم ملی را برعهده گرفت. علاوه بر تیم ملی ایران، دو تیم دیگر در تاریخ فوتبال هستند که مربیان خود را قبل از جام جهانی اخراج کردند که با هم به آن می پردازیم.

لوپگی اسپانیا (جام جهانی روسیه 2018)

یک روز قبل از آغاز جام جهانی 2018 روسیه، فدراسیون فوتبال اسپانیا، یورن لوپتگی، سرمربی این تیم را برکنار کرد. دو روز مانده به آغاز جام جهانی 2018 روسیه، رئال مادرید رسما اعلام کرد که لوپتگی این پیشنهاد را پذیرفته و به مدت سه سال به عنوان جانشین زیدان سرمربی این تیم بوده است. فدراسیون فوتبال اسپانیا در بیانیه‌ای اعلام کرد که این ماجرا پنج دقیقه قبل از اعلام انتقال او به رئال مادرید و اخراج یورن لوپتگی 51 ساله به دلیل عدم اطلاع‌رسانی به او از این تصمیم، گفته شد. طبق اعلام فدراسیون فوتبال اسپانیا، فرناندو هیرو، ستاره سابق تیم ملی و مدیر فنی این کشور، سرمربیگری اسپانیا در جام جهانی 2018 روسیه را بر عهده گرفت.

هری هودزیچ؛ ژاپن (جام جهانی روسیه 2018)

در سال 2018، فدراسیون فوتبال ژاپن، وحید خالهودزیچ، سرمربی این تیم را دو ماه قبل از شروع جام جهانی برکنار کرد. پس از او آکیرا نیشینو روی نیمکت سامورایی ها نشست. هری هوزیچ در تابستان 2015 سرمربی ژاپن شد و این تیم را به ششمین جام جهانی رساند. آنها در مرحله مقدماتی از عربستان و استرالیا پیشی گرفتند و در مرحله گروهی صدرنشین شدند. با این حال، فشار روی سرمربی 65 ساله پس از تساوی با مالی و باخت دوستانه مقابل اوکراین منجر به برکناری او از هدایت آبی ها شد.

برت ون مارویک؛ عربستان سعودی (جام جهانی روسیه 2018)

پس از راهیابی عربستان به جام جهانی، مسئولان فدراسیون فوتبال این کشور تصمیم گرفتند برت فن مارویک هلندی را برکنار کرده و ادگاردو بوزا سرمربی سابق امارات و آرژانتین را جایگزین او کنند. نکته جالب اینجاست که دوره مربیگری بوزا دو ماه بیشتر طول نکشید و تنها پس از دو باخت در سه بازی اخراج شد. خوان آنتونیو پیتزی، هموطن بانداژ، سرمربی بعدی تیم عربستان است که این تیم را به جام جهانی نیز رساند. آنها با سرمربیگری پیتزی دو بار روسیه و اروگوئه را در جام جهانی شکست داده اند و در جام جهانی مصر را شکست داده اند. باخت 5-0 عربستان به روسیه در بازی افتتاحیه یکی از دردناک ترین تجربیات این تیم در تاریخ مسابقات بود.

تومیسلاو ایویچ؛ ایران (جام جهانی 1998 فرانسه)

ایویچ تنها کمتر از یک سال است که خود را برای حضور در جام جهانی برای تیم ملی آماده می کند و تاثیر زیادی روی تیمی که در جام جهانی 1998 فرانسه شرکت کرد و اولین قهرمانی جهان در تاریخ فوتبال ایران را کسب کرد، در عرض یک ماه داشته است. ، اخراج شد. ایران که برای میزبانی از اردوی تدارکاتی جام جهانی به ایتالیا سفر کرده بود، در دیداری دوستانه مقابل رم با نتیجه 7 بر یک شکست خورد. شکستی که منجر به برکناری سرمربی سرشناس تیم ملی شد. چند سالی از آن سال ها در تیم ملی می گذرد و می گویند هنوز بازیکنانی هستند که از اخراج ایویچ حمایت می کنند؛ اثباتش سخت است.

دراگان کوچیچ؛ ایران (جام جهانی 2022 قطر)

24 سال پس از اخراج ایویچ، کروات دیگری که سرمربی تیم ملی ایران بود نیز برکنار شد. دراگانسکوچیچ نیز مانند ایویچ فقید شانس خود را برای نشستن روی نیمکت تیم ملی در جام جهانی به دستور برخی بازیکنان از دست داد. علاوه بر بازیکنان، شما طرفداران جدی در اطراف تیم می خواهید؛ هواداران در ظاهر و رسانه از اسکورسیچ حمایت می کنند، اما شنیده اند که در جلسات کمیته فنی از او حمایت نمی کنند. تیم ملی ایران در سال 1998 و تیم ملی فعلی یک نام مشترک دارند؛ کاپیتان تیم ملی حمید استیلی. حالا شنیده ها حاکی از آن است که سرمربی بعدی تیم ملی از یک انتخاب داخلی انتخاب خواهد شد و باید دید در جام جهانی 2022 قطر چه کسانی روی نیمکت تیم ملی ایران خواهند نشست.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا